Į VTEK kreipęsis LSMU profesorius Aleksandras Kriščiūnas teigia, kad LSMU Senato pirmininkas Vilius Jonas Grabauskas dalyvavo priimant nutarimą, kuriuo patvirtino universiteto Tarybos sudėtį, į kurią buvo įtrauktas ir pats. Be to, A.Kriščiūnui kyla abejonių, kad kadenciją baigiantys LSMU tarybos nariai galbūt „nesąžiningai ir netinkamai atlieka savo pareigas paskelbę konkursą naujos 5 metų kadencijos universiteto rektoriaus pareigoms eiti“, nes taip siekiama „iš esmės atimti ar apsunkinti būsimos naujos kadencijos universiteto Tarybos teisę rinkti rektorių“.
BNS susisiekti nepavyko su V.J.Grabausku, kurio interesus ėmė aiškintis etikos sargai.
Dabartinis LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas, kuris siekia perrinkimo, BNS sakė, kad, jo nuomone, Taryba rinkimus paskelbė tinkamai.
„Aš neabejoju, kad viskas yra tvarkoje, bet jeigu kam kyla klausimų, jie kreipiasi nustatyta tvarka ir tiek“, – sakė rektorius.
Tyrimą „dėl LSMU Tarybos ir Senato teisės aktų“ rugpjūčio gale pradėjo ir Akademinės etikos kontrolieriaus tarnyba. Daugiau detalių apie šį tyrimą tarnyba neteikia, nes jis nebaigtas. Žiniasklaidoje skelbta, kad šiai tarnybai skundą pateikė viena iš kandidatų rektoriaus rinkimuose profesorė Irena Misevičienė, teigdama, kad rektorių turi rinkti naujos kadencijos taryba.
Be R.Žaliūno ir I.Misevičienės, universiteto rektoriaus posto siekia ir profesorius Juozas Pundzius.
Rektoriaus rinkimai turėtų vykti rugsėjo 18 dieną.