Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2023 07 04

Artėjant NATO viršūnių susitikimui padidintas sąjungininkų laivų skaičius Baltijos jūroje

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, Baltijos jūroje padidintas sąjungininkų laivų buvimas, sako Karinių jūrų pajėgų vadas (KJP) Giedrius Premeneckas.
NATO vėliava
NATO vėliava / 123RF.com nuotr.

„Karinės jūrų pajėgos skiria savo pajėgumus tam tikrų nišinių poreikių užpildymui to paties summito metu Vilniuje, o mūsų regione tikrai yra padidintas sąjungininkų laivų buvimas Baltijos jūroje, jie užtikrina, visų pirma, oro erdvės stebėjimą, jūrų situacijos stebėjimą ir sąveikauja“, – BNS antradienį sakė KJP vadas.

Jo teigimu, su sąjungininkų laivais palaikomas nuolatinis ryšys, keičiamasi informacija, kad būtų išvengta „kažkokių tai neplanuotų ar kitos valstybės provokacinių veiksmų“.

Laivų skaičius neatskleidžiamas, tačiau, anot vado, Baltijos jūroje yra Vokietijos, Jungtinių Valstijų, Italijos, Lenkijos laivai.

„Tų laivų gali būti vienu ar kitu laikotarpiu keliais daugiau ar mažiau, čia pagrindiniai pajėgumai, kurie dislokuoti“, – sakė G.Premeneckas.

Vado teigimu, laivų buvimas Baltijos jūroje pastaruoju metu yra nuolat suaktyvintas, tačiau dėl artėjančio NATO viršūnių susitikimo koncentracija yra didesnė.

„Jiems nereikia būti šalia mūsų krantų, yra savo dislokacijos vietose Baltijos jūroje, turi toli siekiančias jūrų stebėjimo sistemas, oro erdvės stebėjimo sistemas, sąveikauja tiek su Karinėmis jūrų pajėgomis, tiek su savo vadaviete, tiek su mūsų gynybos štabu, užtikrinančiu renginio saugumą“, – kalbėjo vadas.

Sąjungininkų lėktuvnešių Baltijos jūroje nesama, tačiau, anot G.Premenecko, jie ir nevykdo operacijų arti krantų, tačiau nepaisant to, kad jų lokacija gali būti Šiaurės arba Viduržemio jūroje, taip pat sąveikauja su štabais bei vadavietėmis.

„Baltijos jūra per maža, per sekli, aišku, įėjimas į Baltijos jūrą lėktuvnešiui yra galimas, bet tai nesuteikia jokio taktinio pranašumo būti Baltijos jūroje, gali tuos pačius veiksmus atlikti saugesnėje jam aplinkoje, būdamas Šiaurės jūroje ar Viduržemio jūroje“, – kalbėjo vadas.

Jo teigimu, dėl artėjančio viršūnių susitikimo provokacijų iš Kaliningrado pusės bent jau kol kas nebuvo fiksuojama.

„Kažkokių išskirtinių provokacijų nestebime, aišku, jokio komunikavimo su jais nėra, yra visiškai neutralūs santykiai. Jie daro savo pratybas, aišku, pagal jų pajėgumus, tačiau pajėgumai susilpnėję dėl vykstančio karo“, – kalbėjo G.Premeneckas.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas