Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 23 /13:54

Artūras Paulauskas tikina, kad šarvuočių pirkimo procedūra vyksta skaidriai

Lietuvai rengiantis pirkti apie 100 pėstininkų kovos mašinų, visos procedūros vyksta laikantis įstatymų ir skaidriai, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas. „Visa procedūra vyksta pakankamai tvarkingai, pagal įstatymus ir skaidriai“, – žurnalistams Krašto apsaugos ministerijoje trečiadienį po išvažiuojamojo NSGK posėdžio sakė A.Paulauskas.
Juozas Olekas ir Artūras Paulauskas
Juozas Olekas ir Artūras Paulauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak jo, būsimo sandorio vertė sieks apie 300 mln. eurų.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigė, kad dėl pėstininkų kovos mašinų Valstybės gynimo taryba turėtų būti sušaukta spalį.

„Mes pristatysime medžiagą Valstybės gynimo tarybai ir gausime rekomendaciją, su kuo pradėti derybas ir kokia forma“, – sakė ministras.

Jis teigė, kad pėstininkų kovos mašinas Lietuva rinksis pagal kovinę galią, kainą, pristatymo terminą, sąveiką su sąjungininkų karine technika.

„Čia ir yra tas sunkumas, kad yra labai daug įtaką galutiniam sprendimui turinčių veiksnių“, – tvirtino J.Olekas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ gamintojų Industrinė diena
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ gamintojų Industrinė diena

Gynybos resursų taryba, kurios pirmininkas yra krašto apsaugos ministras, taip pat, pasak J.Oleko, yra išsakiusi nuomonę dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo, tačiau ji tai padarė „ne dėl visų pasiūlymų“.

Ši taryba paprastai priima sprendimus dėl kariuomenės įsigijimų, tačiau atsižvelgiant į tai, kad šarvuočių pirkimas kainuos itin brangiai, pasiūlymai bus pristatyti ir „platesniam žmonių ratui“, tvirtino ministras.

J.Olekas sakė neprisimenantis, dėl kelių pasiūlymų Gynybos resursų taryba yra išsakiusi nuomonę.

Paskutiniu momentu, kada jau buvome priėję prie sprendimo pagal prioritetus, atsirado nauji pasiūlymai, kurie dar nėra iki galo suformuluoti, – sakė J.V.Žukas.

Tuo metu kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas teigė, kad apsisprendimą dėl pėstininkų kovos mašinų apsunkino pastaruoju metu atsiradę keli „labai rimti“ pasiūlymai, tačiau jie dar nėra iki galo suformuluoti.

„Paskutiniu momentu, kada jau buvome priėję prie sprendimo pagal prioritetus, atsirado nauji pasiūlymai, kurie dar nėra iki galo suformuluoti“, – sakė J.V.Žukas.

Jis pakartojo, kad Lietuvos kariuomenei vokiečių šarvuočiai „Boxer“ buvo tinkamiausias variantas iš visų pasiūlymų, tačiau naujausi pasiūlymai su šiomis mašinomis „gali konkuruoti“.

Vyriausybė praėjusių metų rugpjūtį Krašto apsaugos ministerijai leido skelbti pėstininkų kovos mašinų įsigijimo konkursą. Tai gali būti didžiausias sandoris Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Abejones dėl šio pirkimo skaidrumo rugsėjo pradžioje iškėlė tuometinis Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus. Viešu laišku jis pareiškė jau prieš metus žinojęs, kad bus pasirinktos vokiškos pėstininkų kovos mašinos „Boxer“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Valdas Tutkus
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Valdas Tutkus

Jis teigė, kad „Boxer“ kaina gali būti 35 proc. didesnė, negu kitų kompanijų pasiūlymai. Be to, „Boxer“ atstovė kompanija „Artec“ esą atmetė Lietuvos kompanijų pasiūlymus prisidėti prie kovos mašinų gamybos, aptarnavimo.

J.Olekas kaltinimus neigia, sakydamas, kad iki šiol šarvuočius renkamasi iš kelių variantų. Kariuomenės vadas generolas leitenantas J.V.Žukas tvirtino, kad „Boxer“ kaina nebūtų 35 proc. didesnė nei likusių pasiūlymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų