2012 02 22

Arūnas Gelūnas: Tytuvėnų bažnyčią svarbiau sutvarkyti kokybiškai nei skubiai

Gaisro nuniokotą ir vėjo draskomą Tytuvėnų bažnyčią svarbiau sutvarkyti kokybiškai nei skubiai, sako kultūros ministras Arūnas Gelūnas.
Po gaisro
Po gaisro / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

„Vyksta ir gaisravietės tyrimai, ne taip greitai juda darbai, kaip norėtųsi, – tai nėra paprasto pastato sudegimas. (...) Mes tikrai už kokybišką, greičiau nei skubų, sutvarkymą, nes turime reikalą su unikaliu paveldo objektu. Nesinori ekspertams pirštu nurodinėti, ką jie turi daryti – aš tikrai tikiu, kad specialistai mobilizavosi ir kartu su vietos bendruomene sprendžia. Bet jeigu draudimo kaštams ar gaisro priežasties išsiaiškinimui reikia ilgesnio laiko, mes tikrai negalime skubinti atlikti greičiau“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Antradienį vėjui nuplėšus dalį Tytuvėnų bažnyčios stogo, buvo paskelbtas ekstremalus įvykis, BNS sakė Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Zenonas Mačernius. Anot jo, to reikėjo, kad būtų galima greičiau atlikti visas procedūras, reikalingas stogui pakeisti – kad Piligrimų centro vadovas galėtų neskelbiamų derybų būdu ieškoti rangovo.

Pasak jo, antradienį pakilęs vėjas atplėšė dalį bažnyčios stogo skardos. Iki šiol vyksta darbai siekiant sustabdyti tolesnį stogo irimą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, apie 19 val. buvo gautas pranešimas iš Kelmės savivaldybės, kad bažnyčios pastato būklė grėsminga: „matyti sienų skilimai, stogas iš vienos pusės įlinkęs – dar tikslinama informacija, galima pastato griūtis“. Specialistams įvykį įvardijus kaip ekstremalų, pavesta specialistams kuo skubiau vykti į vietą

Prieš vidurnaktį 15 kvadratinių metrų stogo plote buvo pritvirtintos vėjo atplėštos pavojingai kabėjusios skardos.

Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos. Sudegė dalis vienuolyne neformaliai įsikūrusiame sakralinio meno muziejuje eksponuotų liturginių reikmenų, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.

XVII-XVIII amžiais pastatytas Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų