Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 03 21

Arvydas Sekmokas: derybos su „Hitachi“ eina į pabaigą, nebus laukiama estų ir latvių apsisprendimo

Lietuvos ir būsimos strateginės investuotojos į naują atominę elektrinę – Japonijos ir JAV kompanijos „Hitachi -GE Nuclear Energy“ derybos dėl koncesijos sutarties artėja prie pabaigos, sako energetikos ministras.
Arvydas Sekmokas
Arvydas Sekmokas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Derybos dėl koncesijos eina į pabaigą“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje sakė Arvydas Sekmokas.

Atsakydamas į socialdemokratės Birutės Vėsaitės klausimą, ar koncesijos sutartis su „Hitachi“ bus pasirašyta, jeigu Lietuva neturės aiškaus atsakymo iš Latvijos ir Estijos dėl jų dalyvavimo elektrinės statyboje, A.Sekmokas teigė, kad kaimynų apsisprendimo nelauks.

A.Sekmokas informavo, kad per visą būsimos elektrinės veiklos laikotarpį – nuo 2020-ųjų iki 2080 metų – šalies biudžetas gaus 5 mlrd. litų pajamų, bendrasis vidaus produktas išaugs 27 mlrd. litų, o užsienio investicijų ketinama sulaukti apie 11 mlrd. litų.

„Koncesijos sutarties dalyviai nėra estai ir latviai. Derybos su jais vyksta toliau. Turime atskirti du klausimus – principines koncesijos sąlygas – kokiomis sąlygomis elektrinė bus statoma, kokiomis sąlygomis Lietuva suteikia teisę statyti elektrinę. Regioniniams partneriams neturint, sakyčiau, principinio sprendimo, ar Lietuva eina į tą, daryti sprendimą vienokį ar kitokį, įnešti savo pinigus, būtų, sakyčiau, per ankstyva“, – kalbėjo energetikos ministras.

Koncesijos sutarties sąlygoms ir jos projektui turės pritarti Vyriausybė ir Seimas. Tikimasi, kad sutartis bus pasirašyta iki liepos.

Lietuva turėtų valdyti 34 proc. būsimos naujos AE valdymo įmonės akcijų ir investuoti beveik 6 mlrd. litų.

„Kaina (elektrinės statybos – BNS) gali būti tik mažinama, o ne didinama. To mes negalime sau leisti,“ – pareiškė ministras.

A.Sekmokas informavo, kad per visą būsimos elektrinės veiklos laikotarpį – nuo 2020-ųjų iki 2080 metų – šalies biudžetas gaus 5 mlrd. litų pajamų, bendrasis vidaus produktas išaugs 27 mlrd. litų, o užsienio investicijų ketinama sulaukti apie 11 mlrd. litų.

Lietuva tikisi, kad dalyvaujant strateginiam investuotojui Japonijos kompanijai „ Hitachi “, taip pat trijų Baltijos šalių energetikos įmonėms, jėgainė bus pastatyta iki 2020 metų. Skaičiuojama, kad nauja atominė elektrinė kainuos iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų), 50-70 proc. jos vertės turėtų finansuoti Japonijos, JAV ir Europos bankai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų