Birštono „Eglės“ sanatorijoje, kuri pakeis nuo sovietmečio uždarytą sanatoriją „Spalis“, dabar baigtas tik pirmasis rekonstrukcijos etapas. Po metų planuojama atidaryti dar vieną iš pagrindų atnaujintą korpusą, kuriame įsikurs konferencijų centras ir nauja valgykla. Čia bus ir gyvenamųjų kambarių – papildomai dar apie 150 vietų.
Baigus trečiąjį pertvarkos etapą, iki 2016 metų pabaigos, bus rekonstruotas ir trečiasis korpusas, kuriame veiks naujos gydyklos, baseinai, bus teikiamos įvairios sanatorinio gydymo ir poilsio paslaugos.
Įgyvendinus visą projektą Birštono „Eglės“ sanatorija galės vienu metu priimti 700 žmonių – daugiau negu visos kitos Birštono sveikatinimo įstaigos šiuo metu. Be to, sanatorija taps bene didžiausiu darbdaviu mieste: iš viso čia bus įdarbinta apie 300 įvairių sričių specialistų.
„Mūsų planas iš pažiūros paprastas – norime, kad atvykę į „Eglės“ sanatoriją Birštone žmonės gautų tokio pat lygio paslaugas kaip ir „Eglės“ sanatorijoje Druskininkuose. Birštonas mažesnis už Druskininkus, o tai daliai žmonių yra svarbus privalumas. Jiems siūlome aukšto lygio paslaugas kurorte, į kurį prieš kelis šimtmečius atvykdavo karaliai ir didikai“, – sakė Birštono „Eglės“ sanatorijos rinkodaros direktorius Edgaras Briedys.
Jis pridūrė, kad Birštonas turi didžiulį plėtros potencialą, o nauja moderni sanatorija taps svarbiu traukos centru ir padės augti visam miestui. Kita vetus, sprendimą įkurdinti naują modernią sanatoriją Birštone lėmė faktas, jog šiame mieste konkurencija kol kas menkesnė negu kituose Lietuvos kurortuose.
„Dėl vietos po saule čia kovoti šiuo metu lengviau negu, pavyzdžiui, Druskininkuose. Kita vertus, Druskininkuose „Eglės“ sanatorija tapo puikiu sėkmingo verslo pavyzdžiu, iš dalies dėl to, kad sanatorijos augimas sutapo su viso Druskininkų miesto pakilimu. Panašiai žvelgiame ir į Birštoną: dabar šis kurortas, lyginant su Druskininkais, atrodo gerokai ramesnis, tačiau prieš gerą dešimtmetį ir Druskininkai buvo kitokie“, – sakė E. Briedys.
Birštonas – buvęs karališkasis kurortas, kuriame visą šimtmetį nuo penkioliktojo amžiaus vidurio ilsėdavosi Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai. Kurortas Birštone pradėtas formuoti devynioliktojo amžiaus viduryje: tuo metu jau buvo ištirti mineralinio vandens šaltiniai ir ėmė kilti pirmosios gydyklos.