Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 04 04

Atliekų vežimo kontrolė Šiaulių valdyboje: nustatytas neteisėtas atliekų vežėjas ir užterštos teritorijos  

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) atliekų vežėjams ir atliekas tvarkančioms įmonėms skiria prioritetinį dėmesį. Kovą Šiaulių valdybos pareigūnai per tikslines išvykas Pakruojyje, Mažeikiuose, Joniškyje, Telšiuose, Plungėje, Šiauliuose, Radviliškyje, Kelmėje tikrino, ar atliekas vežantys juridiniai ir fiziniai asmenys jas tvarko nenusižengdami aplinkosauginiams reikalavimams, rašoma AAD pranešime spaudai.
Atliekos
Atliekos / AAD nuotr.

Departamentas, stiprindamas atliekų vežimo kontrolę, nuolat peržiūri atliekų tvarkymo paslaugų pasiūlą, organizuoja kontrolinius pirkimus atliekų vežimo ir tvarkymo srityje ir vykdo tikslines išvykas visoje Lietuvoje, kad būtų išaiškinta neteisėta atliekų vežimo ir tvarkymo veikla.  

„Aktyviai vykdome atliekų tvarkymo veiklos kontrolę tikrindami tiek fizinius, tiek juridinius asmenis. Per tikslines išvykas kovo mėnesį Šiaulių valdybos teritorijoje buvo nustatyta 16 atvejų, kai buvo neteisėtai gabenamos, surenkamos ar laikomos įvairios atliekos, 4 tyrimai dar tęsiami. 

Todėl atkreipiame visuomenės dėmesį į svarbiausius užfiksuotus kovo mėnesio pažeidimus Šiaulių valdybos veiklos teritorijose“,– sako Šiaulių valdybos viršininkas Almantas Gajauskas.   

Mažeikių rajonas 

Kovo 2 d. Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad statybinės atliekos buvo vežamos ir pilamos Vadagių kaime Mažeikių rajone. Atlikdami tyrimą aplinkosaugininkai išaiškino, kad asmuo, neturėdamas leidimo ir nebūdamas atliekų tvarkytoju, rinko statybines atliekas iš UAB ,,RDA statyba“ statybvietės. Asmeniui už neteisėtą atliekų gabenimą, neturint teisės užsiimti tokia veikla, gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų.  

Administracinė atsakomybė buvo taikoma ir įmonei, nes ji, vykdydama statybos darbus, neapdorotas statybines atliekas neatlygintinai perdavė asmeniui, neturinčiam teisės jas surinkti, vežti ir (ar) apdoroti. UAB ,,RDA statyba“ teks sumokėti baudą nuo 150 iki 300 eurų. Taip pat įmonei skirta ekonominė sankcija pagal Aplinkos apsaugos įstatymo 88 straipsnio 2 dalį ir gresia sumokėti nuo 850 iki 1700 eurų.  

Aplinkosaugininkai susiduria ir su tokiais atvejais, kai aplinka užteršiama statybinėmis atliekomis įrengiant kelius, įvažiavimus ir pan.  

Kovo 7 d. Reivyčių kaime Mažeikių rajone prie sodybos statybinėmis atliekomis buvo grindžiamas kelias, į kurį žemės savininkas sudėjo didesnių nei leistina (15 x 15 cm) betono gabalų, statybinių blokelių ir šiferio šukių. Už statybinėmis atliekomis įrengiamą kelią asmeniui įteiktas privalomasis nurodymas dėl užterštos teritorijos sutvarkymo.  

Radviliškis  

Kovo 16 d. Radviliškyje aplinkosaugininkai nustatė asmenį, be taršos leidimo žemės sklypuose Radviliškyje laikiusį beveik 3 tūkst. m3 mišrių atliekų.  

Per apžiūrą paaiškėjo, kad teritorijoje buvo išpiltos statybinės ir griovimo atliekos (sutrūkusios gelžbetonio plokštės, suskilusios šaligatvio dalys, betono blokai ir kt.). Laikant tokias atliekas ne jų susidarymo vietoje, privaloma turėti taršos leidimą. Todėl asmeniui pradėta administracinė teisena ir gresia bauda nuo 300 iki 850 eurų.  

Plungė  

Kovo 21 d. neteisėtai laikomų atliekų aplinkosaugininkai rado ir Plungėje. UAB „Emega“ neturėdama leidimo, surinko 36 tonas statybinių atliekų ir sandėliavo jas savo teritorijoje. Už šį teisės aktų reikalavimų pažeidimą atsakingam įmonės asmeniui taikyta administracinė nuobauda – gresia nuo 900 iki 1700 eurų. Taip pat įmonei įteiktas privalomasis nurodymas sutvarkyti neteisėtai surinktas ir laikomas statybines atliekas.  

Šiaulių rajonas  

Tą pačią dieną Kuršėnuose valstybinėje žemėje aplinkosaugininkai rado į krūvas supiltą daug mišrių (betono gabalus, plytų, keramikos duženas, sulaužytus langų rėmus) ir biologinių atliekų. Teritorijoje rasta ir asbestinio šiferio, užterštų plastikinių talpų, metalo laužo, nebetinkamų naudoti padangų, išardytų transporto priemonių detalių ir kitų atliekų. Šiuo metu tyrimas tęsiamas, norint nustatyti atliekų savininkus.  

Telšių rajonas 

Kovo 24 d. aplinkosaugininkai Telšių rajone Brizgų kaime išaiškino įmonę, kuri neteisėtai surinktas statybines atliekas sandėliavo ir apdorojo pramoninio karjero teritorijoje. Per patikrinimą nustatyta, kad įmonė laikė 326 m3 atliekų, neturėdama tam leidimo.  

Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims pritaikytos administracinio poveikio priemonės ir gresia bauda nuo 600 iki 1150 eurų.  

Aplinkosaugininkai primena: 

· kad atliekų surinkimo ir (ar) vežimo veikla gali verstis įmonė, atitinkanti Atliekų tvarkymo įstatyme atliekas surenkančioms ir vežančioms įmonėms nustatytus reikalavimus ir registruota ATVR – Atliekų tvarkytojų valstybės registre; 

· nepavojingos atliekos jų susidarymo vietoje gali būti laikinai laikomos vienerius metus nuo jų susidarymo dienos;  

· pavojingos atliekos jų susidarymo vietoje gali būti laikinai laikomos 6 mėnesius; 

· norėdami atliekas pervežti ir saugoti jas kitoje nei jų susidarymo vietoje yra reikalingas taršos leidimas su specialiąją dalimi atliekų apdorojimas įskaitant laikymą ir paruošimą naudoti ar šalinti.   

Atsakomybė 

· Atliekų laikymas ne jų susidarymo vietoje neturint taršos leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų  

· Taip pat yra taikomos ekonominės sankcijos juridiniams asmenims priklausomai nuo be leidimo laikomo atliekų kiekio nuo 150 eurų iki 30000 eurų 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?