Atlikėja iš Ukrainos Alla Cherez apie bandūros skambesį ir muzikinius pasirodymus Lietuvoje

„Prasidėjus karui Ukrainoje neplanavau išvykti iš savo šalies, tačiau kiekvieną dieną buvo vis sudėtingiau – nuolat girdėjome sprogimus, reikėjo slėptis vos pasigirdus oro pavojui, mus lydėjo nuolatinė baimė“, – taip savo istoriją pradeda Alla Cherez, atlikėja iš Ukrainos, grojanti tradiciniu styginiu ukrainiečių liaudies muzikos instrumentu – bandūra. Jau šį ketvirtadienį ji pasirodys Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro (IOM Lietuva) Migracijos informacijos centre „MICenter“ Vilniuje, rašoma pranešime spaudai.
Alla Cherez
Alla Cherez / Asmeninio archyvo nuotr.

Pati Alla pasakoja, kad ją į Lietuvą pakvietė atvykti mama mokinio, su kuriuo ji dirbo Kijevo meno mokykloje. „Labai daug svarsčiau, šis sprendimas nebuvo lengvas, nes atrodė, kad turiu likti su savo šalimi, tačiau ryžausi išvykti. Atvažiavau kartu su savanoriais iš Lietuvos, kurie kiekvieną savaitę apsilankydavo Ukrainoje ir atveždavo būtiniausius daiktus. Vos atvykusi į Vilnių labai daug vaikščiojau, labai norėjau vėl pasijausti laisva ir saugi bei prisiminti koks jausmas, kai gali eiti kur nori ir kada nori“, – kalba Alla. Vykdama į Lietuvą ji pasiėmė tik bandūrą.

Šis instrumentas ir galimybė rengti pasirodymus suteikė jai jėgų kurti gyvenimą iš naujo ir apsiprasti Lietuvoje. „Be abejo, aš labai ilgiuosi savo šeimos, savo draugų, tačiau ir Lietuvoje susipažinau su nuostabiais žmonėmis, kurie tapo mano draugais. Labai keistas jausmas, kad toks baisus įvykis kaip karas gali turėti teigiamas puses“, – pasakoja Alla.

Būsimą atlikėją dar penkiametę į muzikos mokyklą atvedė mama, kur mergaitė pradėjo nuo fortepijono pamokų, o vėliau pasirinko bandūrą. Nuo mažens ji nuolat buvo ant scenos, dalyvaudavo koncertuose bei konkursuose, tad nieko stebėtino, kad pasirinko menininkės kelią.

Vilniuje Alla rengia pasirodymus ir taip supažindina klausytojus su bandūros garsais bei ukrainietiška kultūra ir tradicijomis. „Kiekvienam žmogui liaudies daina – tai ryšys su protėviais, su žeme, su jo tapatybe. Vykstant karui ukrainiečių liaudies dainos įgauna naują prasmę ir labai vertingą reikšmę. Jos padeda suvokti, kas esi, iš kur esi kilęs. Muzika yra lengviausias ir tiesiausias kelias į širdį ir sielą, kuriantis ryšį su savo tauta ir šaknimis.

Dainas, kurias grojau ir dainavau visą gyvenimą, atradau iš naujo ir dar kartą įsitikinau jų grožiu. Man labai svarbu suvokti ir suprasti, kad muzika, kurią atlieku, yra reikalinga žmonėms. Jie gali verkti ir juoktis, džiaugtis ir jaustis laimingi, akimirkai pamiršdami, kad yra toli nuo artimųjų ir savo namų, tad kviečius visus į mano pasirodymą „MICenter“, – sako atlikėja. Ji tikisi, kad Lietuvoje galės įgyvendinti įvairius projektus ir populiarinti ukrainiečių muziką.

„Be abejo labai norisi grįžti į Ukrainą, tačiau į klausimą kada? – vis dar neturiu atsakymo. Kol kas tikiuosi, kad galėsiu savo planus įgyvendinti Lietuvoje, džiaugiuosi, kad galiu būti scenoje ir dalytis savo muzika, nes bandūros garsai užburia ir nepalieka abejingų“, – teigia Alla Cherez.

„Mus pasiekė pasakojimai apie talentingos ukrainietės muzikinius pasirodymus, kuriuose klausytojai ir ašarą nubraukia, ir pajunta sielų bendrystę, – dalinasi Edita Urbanovič, IOM Lietuva atstovė. „Atidarydami „MICenter“ siekėme ne tik išpildyti Lietuvoje gyvenančių migrantų lūkesčius praktiniais klausimais, bet ir burti bendruomenę. Mums svarbu, kad čia ateinantys jaustųsi išgirsti, matomi. Su nekantrumu laukiame Allos koncerto“.

Alla Cherez Migracijos informacijos centre „MICenter“ Vilniuje, Jasinskio g. 16. pasirodys jau šį ketvirtadienį 18 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis