Kiaušinis restauruotas, jam nuspalvinti sunaudota daugiau nei 10 litrų dažų.
„Dėkojame Vilniaus dailės akademijos studentams ir VIVACOLOR prisidėjus prie legendinio kiaušinio atnaujinimo darbų. Vilniečiai mieste Šv. Velykų proga turės didžiausią margutį. Džiugu, kad vis daugiau visuomenės prisideda prie projekto „Dovana Vilniui", – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Šią skulptūrą skvereliui padovanojo Užupio respublika. 300 kg sveriantis kiaušinis ant granito kolonos buvo užkeltas 2003 m.
Skulptūra „Kiaušinis“ stovi Pylimo, Šv. Stepono bei Raugyklos gatvių sankirtoje. Ankščiau ši miesto vieta buvo labai aktyvi, joje veikė paukščių turgus, sutraukdavęs žmones iš tolimiausių miesto kampelių.
Šią skulptūrą skvereliui padovanojo Užupio respublika. 300 kg sveriantis kiaušinis ant granito kolonos buvo užkeltas 2003 m. Tuomet menininkė ir dizainerė Lijana Turskytė jį pirmą kartą pavertė margučiu.
„Tikime, kad atnaujintas margutis skvereliui įkvėps po žiemos taip pasiilgtos gyvybės ir pavasarinės nuotaikos. Norime paneigti stereotipą, kad atsinaujinimui reikia viską keisti iš pagrindų. Kartais užtenka noro ir kelių litrų dažų“, – teigė Vaida Mocekainė, VIVACOLOR produktų vadovė Baltijos šalims, svariai prisidėjusi prie atnaujinimo darbų finansavimo.
Priežiūros reikia grindiniui, suoleliams, medžiams
Pavasarinė iniciatyva subūrė ir skverelio bendruomenę. Šalia gyvenantis saksofonistas Dominykas Vyšniauskas grojo atidarymo ceremonijoje, skulptūrą pašventino Vilniaus Visų Šventųjų parapijos kun. Vytautas Rapalis.
Projekto „Dovana Vilniui“ organizatoriai tikisi, kad iniciatyva pritrauks ir kitas įmones, nes nuolatinės priežiūros prašosi ir grindinys, ir suoleliai, medžiai.
Organizatoriai planuoja kreiptis į Lietuvos rekordų agentūrą „Factum“ ir skverelio kiaušinį užregistruoti kaip didžiausią Lietuvos margutį.
Iniciatoriai juokavo, kad milžiniškas margutis jau tapo karščiausia Velykų asmenukių (angl. „selfie“) vieta.