Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 02 15

„Atomstroyexport“ specialistai dirba panaudoto branduolinio kuro saugyklos statybos aikštelėje Visagine

Rusijos branduolinių technologijų kompanijos „ Atomstroyexport“ specialistai darbuojasi panaudoto branduolinio kuro saugyklos statybos aikštelėje Visagine. „Nukem“ atstovai skelbia besitikintys pažangos uždaromos Ignalinos atominės elektrinės panaudoto kuro ir radioaktyviųjų atliekų saugyklų statybų klausimu, trečiadienį rašo „Verslo žinios“.
Ignalinos atominė elektrinė
Ignalinos atominė elektrinė / Gedimino Savickio/BFL nuotr.

Rusijos branduolinių technologijų kompanijos „Atomstroyexport“ spaudos tarnyba dienraščiui pranešė, kad Ignalinos atominėje elektrinėje šiuo metu dirba grupė kompanijos specialistų, neoficialiomis žiniomis, „Atomstroyexport“ ekspertų tikslas – įvertinti stringančiam jėgainės uždarymui būtinų objektų – laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos (Bl) ir kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo komplekso (B2/3/4) – nesklandaus statybos proceso priežastis.

„Atomstroyexport“ priklauso 100 proc. Vokietijoje registruotos kompanijos „Nukem Technologies“ akcijų.

„Nukem“ ir vokiečių branduolinių technologijų kompanijos GNS konsorciumas yra laimėjęs Ignalinos atominės elektrinės skelbtą konkursą pastatyti Bl ir B2/3/4 objektus. „Atomstroyexport“ – rusiškas branduolines technologijas eksportuojanti ir, kaip skelbiama kompanijos interneto svetainėje, pagal sutartis Irane, Bulgarijoje, Indijoje ir Kinijoje dirbanti koncerno „Rosatom“ antrinė bendrovė.

Europos Sąjungos, tarptautinių donorų ir Lietuvos lėšomis finansuojama Bl ir B2/3/4 objektų statyba įstrigo pernai dėl Lietuvos derybininkų iškeltų pretenzijų rangovui „Nukem“/ „GNS“ dėl vėluojančių, taip pat esą kokybės ir projekto reikalavimų neatitinkančių darbų.

Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla ir kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo bei saugojimo kompleksas, už kuriuos iki 2010 metais pabaigos jau sumokėta 385 mln. litų, turėjo būti baigtas dar 2009 metais „Nukem“/ „GNS“ atstovai aiškina, kad darbai vėluoja dėl gausybės Lietuvoje patiriamų biurokratinių kliūčių ir tobulėjančių branduolinės saugos technologijų.

Dėl įstrigusių objekto B2/3/4 darbų projekto biudžete atsivėrė skylė, užsakovai ir rangovai ją vertina skirtingai. Tačiau spėjama, kad ji gali siekti 100-120 mln. eurų, iš jų Lietuva turės padengti apie 55 mln. eurų.Pernai gruodį energetikos ministras Arvydas Sekmokas sakė, kad 2012 m. pradžioje su rangovu ketinama pasirašyti tarpinę sutartį dėl B2/3/4 projekto įgyvendinimo, be to, „tikimasi papildomo finansavimo Ignalinos atomės elektrinės uždarymui“. Tačiau iki šiol apie tai nebuvo pranešta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos