Praėjusią savaitę „15min“ pasirodžius publikacijai apie nelegalius atrakcionus, montuojamus Smiltynėje, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija (KNNPD) įpareigojo jų statytojus suvežtą techniką pašalinti.
Verslininkai neskuba
Pasak Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjo Martino Duobinio, KNNPD nėra pritarusi kilnojamųjų atrakcionų išdėstymo projektui sklype adresu Smiltynės g. 12B. „Nepritarimas motyvuotas vadovaujantis Smiltynės detaliojo plano projektu, kuriame išdėstyti bendri Smiltynės rekreacinės zonos planavimo ir tvarkymo principai. Juose numatyta, kad visi teritorijos tvarkymo projektai turi būti rengiami vadovaujantis nuostatomis saugoti gamtinį kraštovaizdį, didinti atvirų erdvių plotą, atveriant panoramą į ypač vertingą Kuršių nerijos gamtovaizdį. Taip pat saugoti vizualines erdves, kuriose matyti Klaipėdos miesto, Baltijos jūros ir Kuršių marių panorama, ribojant bet kokius veiksnius, mažinančius gamtos kraštovaizdžio vertingumą“, – paaiškino teisininkas.
Jo teigimu, birželio 9 d. įteiktas reikalavimas sklypo nuomininkui savo lėšomis nukelti nelegalius įrenginius bei perspėjimas apie gresiančią administracinę atsakomybę, tačiau verslininkai nurodymo vykdyti nesiskubino – sekmadienį agregatai nebuvo išvežti.
Išganingos taisyklės
Klaipėdos miesto savivaldybė atrakcionų klausimu laikėsi nuošalios pozicijos. Esą valstybinės žemės sklype, kuris išnuomotas privatininkams, jo šeimininkas gali tvarkytis kaip įmanydamas. Kaip teigė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis, pasitaręs su juristu Vytautu Korsaku, leidimo atrakcionams iš savivaldybės verslininkams gauti nereikėjo. Esą 2010 m. Klaipėdos miesto renginių organizavimo viešojo naudojimo teritorijose taisyklių 19 punktas skelbia, jog leidimas renginiams išduodamas tik viešose miesto vietose, jei renginio teritorijos ribos didesnės, nei tos teritorijos valdytojo arba nuomotojo administruojamos ribos. O renginių kontrolę vykdo policija, ne savivaldybės administracija.