„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2008 11 21

Atsakymai dėl Dujų terminalo – tik kitais metais? (atnaujinta 20.47 val.)

Triukšmingai šią savaitę nuskambėjusio tyrimo dėl Gamtinių dujų terminalo rezultatų gali tekti palaukti iki Naujųjų. Apie tai penktadienį 15min.lt pranešė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis.
B.Lubys mano, kad kol kas nėra ką tikrinti, nes įsteigta įmonė nevykdo jokios realios veiklos.
B.Lubys mano, kad kol kas nėra ką tikrinti, nes įsteigta įmonė nevykdo jokios realios veiklos. / Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr.

15min.lt jau rašė apie prokuratūros bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) antradienį pradėtą tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti bendrovės Gamtinių dujų terminalo įsteigimo užkulisius, nustatyti galimus pažeidimus. Terminalą steigė premjero Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė ir verslininko Bronislovo Lubio valdoma kompanija „Achema“.Jeigu pasirodys, kad viskas gerai – sprendimų gali būti ir greičiau, – sakė prokuroras I.Mikelionis.

„Jokių kardinalių sprendimų dar nėra. Apklausos vienų ar kitų žmonių vyksta, tyrimo veiksmai atliekami, bet tai nėra tie veiksmai, apie kuriuos mes būtume linkę viešai kalbėti“, – šios savaitės darbus apibendrino tyrimą kuruojantis prokuroras I.Mikelionis.

Paklaustas, kada galima tikėtis šio prieštaringai vertinamo tyrimo rezultatų, pareigūnas neslėpė: „Sunku pasakyti. Priklauso nuo to, kokie bus pirminiai rezultatai. Dabar turime dokumentus, atliksime jų vertinimą. Jei reikės papildomų tyrimų, specialistų išvadų, aišku, tas tyrimas gali ir užtrukti. Manau, gali ir iki Naujųjų metų nusikelti. Bet jeigu pasirodys, kad viskas gerai – sprendimų gali būti ir greičiau.“

Prokurorui kelia šypseną nuolat skambantys priekaištai, jog tyrimas pradėtas įtartinu metu, pasikeitus Seimui ir keičiantis Vyriausybei. „Ta bendrovė buvo įsteigta spalio 15 dieną. Pradėti tyrimą dėl įsteigimo teisėtumo prieš spalio 15-ąją tikrai nebuvo įmanoma. Mes jau turime patirties! Jei būtume pradėję spalio 16-ąją, sakytų, kodėl prieš antrąjį Seimo rinkimų turą. Jei prieš pirmąjį – klaustų, kodėl prieš pirmąjį turą. Po antrojo turo – tai iš karto, paaiškėjus rinkimų rezultatams. Žodžiu, kiekvienai datai galima surasti labai gerą paaiškinimą. Tačiau tokie veiksmai pradedami, kai ateina laikas“, – dėstė prokuroras.

„Achemos grupė“ mažina savo dalį

Kaip pranešė LNK, „Achemos grupė“ ketina sumažinti savo valdomų akcijų dalį perpus – nuo 20 iki 10 proc., taip pat trauktis iš įmonės valdymo.

„Mes pasiruošę sumažinti savo dalį nuo 20 proc. iki 10 proc., tokiu būdu (valstybei – BNS) lieka didžiulė erdvė“, – interviu LNK televizijai penktadienį teigė didžiausias „Achemos grupės“ akcininkas ir prezidentas Bronislovas Lubys.

Jis teigė nežinantis, kodėl yra kaltinamas „velniai žino kuo“. B.Lubys teigė esąs kaltinamasis tik dėl to, kad „Achema“ rodė iniciatyvą užtikrinti pigesnių gamtinių dujų tiekimą.

„Tas, kas siekė, kad sustotų projektas, pasiekė. Mes liekame su 10 proc. Jokių pasiūlymų iš mano pusės šiandien nėra, mes pasitrauksime iš visų valdymo organų, visiškai. Ir nauja Vyriausybė galės pakviesti, o galės nekviesti“, – teigė „Achemos grupės“ vadovas.

STT lapkričio pradžioje pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo tarnyba, Ūkio ministerijai ir  „Achemos grupės“ valdomai Jonavos trąšų bendrovei „Achema“ šių metų rudenį steigiant suskystintų dujų importo terminalo valdymo įmonę Gamtinių dujų terminalą.

80 proc. įmonės akcijų valdo valstybė, 20 proc. – B.Lubio kontroliuojamo koncerno „Achemos grupė“ įmonė „Achema“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų