Vasario 28 dieną Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui, pagal kurį daugiafunkcio komplekso, kurio pagrindinis objektas bus nacionalinis stadionas, kaina sieks 157,2 mln. eurų, arba 1,2 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta pirminiame susitarime.
Kainos indeksacija siejama su taip vadinamomis nenumatytomis aplinkybės – esą dėl COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje statybos kaštai išaugo ir auga toliau. O projektas keičiamas, nes norima, kad daugiau vietų turėsiantis stadionas (ne 15 tūkst., o 18 tūkst.) būtų konkurencingesnis organizuodamas renginius. Be to, miestui esą trūksta ir universalios arenos, kuri nebūsianti skirta tik „Ryto“ komandai.
Šis tarybos sprendimas turėtų nulemti ir tai, ar nauja projekto investuotoja taps Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“, ketinanti perimti investicijų fondo „BaltCap“ įsipareigojimus. A.Avulis ne kartą pabrėžė, kad šio projekto imsis tik tuo atveju, jei jo kaina bus indeksuota.
Tačiau vien Vilniaus miesto tarybos sprendimo negana – ątnaujintą koncesijos sutartį turi įvertinti Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ir patvirtinti Europos Komisija (EK).
Kol kas nė iš vienos atsakymo dar nėra. Dar priimant sprendimą teigta, kad EK gali užtrukti ir kelis mėnesius, iki pateiks savo vertinimą.
VPT žadėjo kiek greičiau. Vis dėlto tarnybos atstovai jau ne pirmą kartą sako, kad dėl didelės dokumentų apimties jiems prireikė daugiau laiko, nei manyta iš pradžių.
Šiuo metu VPT teigia, kad sprendimams reikia dar apie savaitės.
„Dokumentų peržiūra užtruko, tad išvadas pateiksime po Velykų“, – 15min informavo Viešųjų pirkimų tarnybos vyresnioji patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė.
Jau anksčiau ji yra sakiusi, kad iki galutinio sprendimo VPT tarpinių komentarų neteiks.