Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 11 11

Atsargiai – padaugėjo maisto produktų su kandimis

Po praėjusios šiltos vasaros, itin palankios daugintis kenkėjams, pagausėjo atvejų, kai žmonės, prekybos vietose įsigiję maisto produktų, juose randa kandžių ir jų lervų. Nors šių produktų galiojimo laikas būna nepasibaigęs, dėl šių kenkėjų padarytos žalos produktus lieka išmesti.
Taip mėgstami sausainiukai
Kandys gali įsiveisti ir sausainiuose / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Parazitai

Paprastai gyventojai dėl tokių radinių kreipiasi į prekybos centrus, vartotojų teisių apsaugą ar žiniasklaidą. Tačiau net atlyginus finansinius nuostolius lieka pavojus, kad kenkėjai, patekę į namus, liks neišnaikinti ir vėl pridarys žalos, teigiama kenkėjų kontrolės įmonės „Dezinfa“ pranešime spaudai.

„Nors pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kai kandžių ir jų lervų randama maisto produktuose,  žmonės palyginti retai kreipiasi į profesionalius kenkėjų kontrolės specialistus, nes nežino, kad jie gali padėti“, – cituojama „Dezinfos“ direktorė Margarita Kutkaitė.

Dažniausiai kandžių lervų randama augalinės kilmės maisto produktuose, kuriais jos maitinasi. Lervos ėda ir suteršia voratinkliais bei išmatomis miltus, kruopas, sėlenas, makaronus, sausainius ir kitus miltų gaminius, taip pat įvairius grūdus, sėklas, džiovintus vaisius, riešutus, grybus, prieskonius, arbatas.

Pasak M.Kutkaitės, kandis ir jų lervas gyventojai dažniausiai bando naikinti patys, išmesdami užkrėstą produkciją bei išvalydami spinteles. Tačiau naudojant vien šias priemones nesunaikinami kandžių kiaušinėliai, esantys įvairiuose plyšiuose: sienų, lubų ir kitur. Jei sąlygos palankios, šilta, iš kiaušinėlių kandžių lervos išsirita po 1–3 savaičių. Viena suaugėlė kandis gali padėti iki 200 kiaušinėlių.

Parduotuvėse nėra specialių priemonių naikinti kandims arba jos būna trumpalaikės. Rekomenduojama skubiai išmesti užkrėstą produkciją, išsivalyti ir išnaikinti suaugėlius (drugius), nes jie vėl gali pridėti kiaušinių.

„Visada geriausiai kviesti profesionalus, nes žmonės nežino, kur rasti kandžių kokonus, kur būna sudėti kiaušinėliai ir gyvena patys drugiai. Siekiant veiksmingo rezultato, šiems kenkėjams naikinti profesionalai naudoja specialias lipnias juosteles, padengtas jauku, be to, dezinfekuojamos patalpos, baldai“, – teigia M.Kutkaitė.

Pasak jos, žmonės klysta manydami, kad kandys atsiranda tik parsinešus iš parduotuvės užkrėstos produkcijos. Šiltuoju metu kandys migruoja ir gali atskristi kad ir pro atvertą langą ar ventiliacijos angą. Todėl prevencijai taip pat galima naudoti jauku padengtas lipnias juosteles, tokiu būdu užkertant kelią suaugėliams padėti kiaušinėlius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais