„Taip, traukiuosi“, – BNS pirmadienį sakė R.Rekerta.
Jis teigė atsistatydinantis dėl asmeninių priežasčių.
R.Rekerta atsistatydinimo prašymus sakė parašęs praėjusią savaitę ir įteikęs juos Seimo pirmininkei Irenai Degutienei bei Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkui Gintarui Kryževičiui, kurio teikimu jis buvo paskirtas VTEK nariu.
„Prašymą parašiau praėjusią savaitę, ir toliau jau Seimas nuspręs“, – sakė R.Rekerta.
R.Rekerta prašo būti atleistas nuo rugsėjo 10 dienos.
Seimo pirmininkės I.Degutienės atstovo spaudai Juozo Ruzgio teigimu, parlamento vadovė dėl naujo kandidato vadovauti VTEK apsispręs, kai savo atstovus į komisiją pasiūlys premjeras ir Teisėjų tarybos pirmininkas.
„Atsistatydinus R.Rekertai, nėra dviejų VTEK narių, o kadangi Seimo pirmininkės pareiga iš komisijos narių teikti Seimui kandidatą į jos pirmininkus, ji lauks, kol savo kandidatus į komisiją pasiūlys premjeras ir Teisėjų tarybos pirmininkas“, – BNS sakė J.Ruzgys.
Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymą, atsistatydinęs komisijos narys pareigas eina tol, kol į jo vietą paskiriamas naujas VTEK narys.
Teisininkas R.Rekerta VTEK pirmininku buvo paskirtas 2010 metų gegužę.
Jį į VTEK narius pasiūlęs G.Kryževičius BNS sakė, kad R.Rekerta pateisino jo lūkesčius. Aukščiausiojo Teismo pirmininkės teigė stengsiantis pasiūlyti naują kandidatą kuo greičiau, tačiau pridūrė, kad rasti pretendentų nebus lengva.
„Mano supratimu, yra didelė problema formuojant komisijas, nes atlyginimai yra maži ir žmonės nerodo iniciatyvos eiti į komisijas dirbti. Ieškosim, bet nemanau, kad bus labai paprasta rasti žmogų“, – BNS sakė G.Kryževičius.
Pasak jo, R.Rekerta pareiškime atsistatydinimo motyvų nenurodė.
VTEK paskutinius tris mėnesius veikė turėdama tik keturis narius. Premjeras Andrius Kubilius pirmadienį žadėjo artimiausiu metu pasiūlyti kandidatą, kuris pakeistų kadenciją VTEK baigusį ir iš jos balandžio pradžioje pasitraukusį Rytį Juozapavičių.