Paskelbė prieš dvi savaites
Apie tai, kad „Pušyno kelio“ nebeliks, paskelbta gegužės vidury.
„Nepaisant įgyvendintų organizacinių pokyčių, sanatorija kas mėnesį generuoja per 100 tūkst. eurų nuostolio. Todėl balandžio pabaigoje vykusiame dalininkų susirinkime kartu su steigėjais buvo priimtas nelengvas sprendimas reabilitacijos centro veiklą nutraukti. Planuojama sanatorijos uždarymo data yra 2022 m. birželio 1 d.
Svarbu pažymėti, kad nė vienas iš šiuo metu dirbančių 55 „Pušyno kelio“ darbuotojų (gydytojų, kineziterapeutų, slaugytojų ir jų padėjėjų, kitų profilių darbuotojų) nebus atleistas – visos darbo vietos bus išsaugotos jas perkeliant į ligoninę.
Dėl sprendimo nutraukti reabilitacijos centro veiklą nenukentės ir pacientai, nes stacionarinės reabilitacijos paslaugos bus plečiamos RVUL – čia ir dabar sėkmingai funkcionuoja Stacionarinės reabilitacijos skyrius, kurio veiklos apimtis numatyta padidinti keliomis dešimtimis lovų, ligoninėje taip pat veikia baseinas, teikiamos įvairios ambulatorinės reabilitacijos procedūros“, – tuomet komentare 15min teigė ligoninės atstovai.
Centro darbuotojai piktinosi, kad apie uždarymą sužinojo tik iš gandų, o numatomos patalpos ligoninėje reabilitacijai neparuoštos.
„Skyrius labai mažas“
Tą patį jie tvirtina ir „Pušyno kelią“ uždarius – trečiadienis yra pirmoji diena, kai dirbama pagrindinėse RVUL patalpose.
„Skyrius labai mažas, niekas nesutvarkyta, patalpų darbui nėra, pacientų palatos mažos. Labai gaila“, – tokie pirmieji perkeltų į Lazdynus darbuotojų įspūdžiai.
Ligoninės darbuotojai patvirtina, kad reabilitacijos veikla iš „Pušyno kelio“ perkelta į RVUL patalpas, Šiltnamių g. 29.
„Visi pacientai jau yra pas mus, o darbuotojai dirbti ateis pagal savo darbo grafiką, kuriuo dirbo ir „Pušyno kelyje“ (vieni jau šiandien nuo ankstyvo ryto dirba, kiti ateis, kada jiems priklauso)“, – teigia RVUL atstovai.
Šį sprendimą uždaryti „Pušyno kelią“ ir parduoti jo patalpas remia ir Sveikatos apsaugos ministerija. Viceministrė Danguolė Jankauskienė spaudos konferencijoje praeitą savaitę sakė, kad esama ne vienos priežasties, kodėl šioje vietoje vykdyti veiklos nebegalima.
Viena iš jų, kaip nurodė viceministrė, yra pats landšaftas, kuriame ir yra įstaiga: „Jį labai sunku pritaikyti reabilitacijai. Tai kalnuota vieta. Žmonėms vežimėliuose, po traumų pritaikyti reikia labai daug investicijų. Tos investicijos yra ribotos, nes centras yra regioniniame parke, kur daug reikalavimų nedarkyti landšafto ir pan.“
Pirštu rodo į direktorę
15min pasiekė ir reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ darbuotojų raštas „Dėl reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ veiklos nutraukimo“, kuris adresuotas Seimo Sveikatos reikalų komitetui, Seimo Antikorupcijos komisijai, Seimo kontrolieriui, sveikatos apsaugos ministrui ir Vilniaus universitetui.
Jame rašoma, kad nors „Pušyno kelias“ yra labai reikalingas pacientams, nebe pirmą kartą kryptingai siekiama centrą likviduoti ir turtą išdraskyti, o esą RVUL administracija darė viską, kad RC „Pušyno kelias“ nedirbtų pelningai - neveikiantys pastatai šildymo sezono metu buvo šildomi, pacientai, kaip pasakodavo patys, ne tik nebuvo siunčiami čia, bet ir kryptingai atkalbinėjami, jeigu prašėsi patys.
„RC „Pušyno kelias“ būdavo nukreipiami patys sunkiausi pacientai – vyresnio amžiaus, gulintys, po insultų, turintys eilę gretutinių ligų. Tai ženkliai didino išlaidas už vaistus, tyrimus ir medicinines slaugos priemones. Vaikštantys pacientai būdavo nukreipiami į kitas reabilitacijos įstaigas“, - rašoma rašte.
Kritikos strėlės sminga ir į dabartinę RVUL direktorę Jeleną Kutkauskienę, sveikatos apsaugos ministro prašoma „įvertinti RVUL direktorės J.Kutkauskienės tinkamumą eiti užimamas pareigas, atsižvelgiant į jos nesugebėjimą sumažinti RC „Pušyno kelias“ nuostolių, o gal ir priešingai – norą juos padidinti“.
Raštą pasirašė 43 darbuotojai, iš viso jų, kaip teigė praeitą savaitę surengtoje spaudos konferencijoje J.Kutkauskienė, centre dirbo 55 darbuotojai.