Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti
2019 06 11 /2019 06 12

Atviras šulinys mieste: kol neįvyko nelaimė, juo sudominti tarnybas nėra lengva

Vilnietis Giedrius bėgiodamas sostinės Perkūnkiemyje pastebėjo atvirą ir vandens pilną šulinį. Bandydamas pranešti apie tai atsakingoms tarnyboms jis tvirtina susidūręs su problema – esą, kol neatsitiko nelaimė, tai niekam ir neįdomu, nes institucijos jį siuntinėjo nuo vienų pas kitus. Pasirodo, kreiptis reikėtų net ne į institucijas, o į teritorijos savininkus ar vystytojus.
Atviras šulinys Perkūnkiemyje
Atviras šulinys Perkūnkiemyje / 15min skaitytojo Giedriaus nuotr.

Pirmadienį bėgiodamas Giedrius tikina ir pamatęs atvirą šulinį, kuriame teliuskavo vanduo. Šulinys yra sklype Leičių gatvėje, visiškai netoli nuo sankryžos su Perkūnkiemio gatve.

Siuntinėjo nuo vienų pas kitus

Vyras nusprendė pasielgti pilietiškai ir apsaugoti kitus kaimynus, ypač vaikus, nuo galimo pavojaus – pranešti apie pastebėtą atvirą šulinį tarnyboms, kad šios imtųsi jį uždengti ar bent jau kaip nors įspėtų pro šalį vaikštančius žmones.

„Paskambinau į Vilniaus savivaldybę užregistruoti miesto problemos, bet ten pasakė, kad tai jų bėda, ir buvau nukreiptas skambinti į „Vilniaus vandenis“. Jie pasakė, kad reikia kreiptis 112, paskambinus čia jau išgirdau, kad čia galbūt reikia kreiptis į „Grindą“. Tie vėl kažkur siunčia skambinti“, – nusivylęs pasakojo Giedrius.

15min skaitytojo Giedriaus nuotr./Atviras šulinys Perkūnkiemyje
15min skaitytojo Giedriaus nuotr./Atviras šulinys Perkūnkiemyje

Antradienio rytą vėl išbėgęs pabėgioti vyras sako pamatęs tą patį vaizdą – šulinys toliau buvo atviras. „Susidaro įspūdis, kad, kol neįvyko tragedija, niekam neįdomu užsiimti prevencija“, – paskambinęs į 15min sakė vyras, tikėdamasis, kad bent viešumas padės išspręsti problemą ir galbūt net kam nors išgelbės gyvybę.

Šulinys šalia dar tik statomų namų uždengtas medine palete. Jokių įspėjančių ženklų šalia nėra, vieta neaptverta.

Atviro šulinio vieta žemėlapyje
Atviro šulinio vieta žemėlapyje

Sklypas – privatus

Vis dėlto, kaip paaiškėjo, institucijos žmogų nuo vienų pas kitus siuntinėjo ne šiaip sau.

„Išties, šis atvejis nestandartinis: minimas šulinys yra privataus vystytojo inžinerinės infrastruktūros dalis, o privačių sklypų teritorijoje esančius inžinerinius tinklus privalo prižiūrėti pats turto savininkas arba jo įgaliotos įmonės. Nei savivaldybė, nei jos valdomos įmonės neturi teisinio pagrindo tvarkyti privataus turto“, – 15min paaiškino bendrovės „Grinda“ atstovai.

„Vilniaus vandenys“ irgi patvirtino, kad minėtoje vietoje nei tinklų, nei šulinių neturi, atviras šulinys yra įrengtas sklypo vystytojų (statytojų) teritorijoje.

Tad kreiptis reikėtų į sklypo savininkus ar teritorijos vystytojus. Tikėtina, kad eiliniam vilniečiui tai gali būti sudėtinga, tačiau Vilniaus savivaldybė žada, jog nustačiusi sklypo savininką įpareigos jį uždengti arba panaikinti nurodytą šulinį.

Kitais atvejais pats paprasčiausias būdas pranešti apie tvarkytinas Vilniaus vietas – paskambinti trumpuoju telefono numeriu 1355 arba pažymėti tokią vietą programėlėje „Tvarkau Vilnių“. Tokiu atveju specialistai pranešimą nukreips atsakingoms įmonėms ar padaliniams.

Atnaujinta 9.33 val.

„Viešumas davė rezultatą!“ Tokia žinute trečiadienio rytą pasidalino Giedrius, pamatęs, kad šulinys uždengtas ir ant jo pastatytas raudonas įspėjamasis ženklas.

15min skaitytojo Giedriaus nuotr./Pridengtas šulinys
15min skaitytojo Giedriaus nuotr./Pridengtas šulinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas