Kaip teigiama komiteto pranešime, jis „sulaukė tik krūvos popierių – Finansų ministerija surinko iš visų ministerijų skaičius, trumpus paaiškinimus ir be jokios analizės ir Vyriausybės vertinimo numetė Audito komitetui“.
„Vyriausybė pademonstravo visišką abuojumą – ne tik neatliko ministerijų pateiktų duomenų analizės ir nepateikė savo vertinimo, bet net nepasivargino patikrinti, kokius skaičius nurodė ministerijos. Be to, komitetas aiškiai prašė įvertinti realių naujų etatų įsteigimo pagrįstumą, o ministerijos pateikė duomenis apie didžiausią leistiną etatų skaičių – esą jis nedidėjo, todėl neaišku, ko čia komitetas kabinėjasi“, – pranešime cituojama Audito komiteto pirmininkė „tvarkietė“ Jolita Vaickienė.
Anot jos, patvirtinus teorinius didžiausius leistinų etatų skaičius nėra būtinybės iš tikrųjų jų tiek pristeigti.
Anot jos, patvirtinus teorinius didžiausius leistinų etatų skaičius nėra būtinybės iš tikrųjų jų tiek pristeigti.
„Juolab matome, kad ne visi etatai yra užpildomi, todėl darome prielaidą, kad tokiu būdu pasididinamas darbo užmokesčio fondas, kad dalies jo nepanaudojus būtų iš ko mokėti premijas“, – sakė J.Vaickienė.
Atsainiai žiūri ir į komandiruotes
Audito komitetas atsainų požiūrį į valstybės lėšas mato ir įvertinęs komandiruočių duomenis.
„Pamatėme įdomių dalykų, pavyzdžiui, į penkių dienų mokymus Paryžiuje vykusių penkių asmenų išlaidos siekia daugiau kaip 25 tūkst. litų (7246 eurus). Ar tikrai reikėjo vykti penkiems žmonėms, ar delegavus vieną asmenį, jis negalėjo informacijos parvežti ir perteikti savo kolegoms? Tuo labiau, kad po pusmečio į analogišką seminarą išsiųsti dar keturi žmonės – dar 20 tūkst. litų (5798 eurų) išlaidų“, – sako komiteto pirmininkė.
„Susidaro įspūdis, kad kai kurie valdininkai vos spėja lagaminus keisti. Kadangi už komandiruotes taip pat mokami dienpinigiai, neatmetame tikimybės, kad taip tarnautojams sudaromos galimybės papildomai pasipinigauti“, – rašoma komiteto pranešime.