Joje dalyvavo, savo rankomis pagamintais dirbiniais bei gaminiais prekiavo, amatus bei kūrybinį procesą pristatė daugiau kaip šešiasdešimt tautodailininkų, amatininkų, ūkininkų, sodininkų, kaimo bendruomenių atstovų ir visų nagingų Dzūkijos žmonių iš Alytaus miesto, Kaišiadorių, Lazdijų, Švenčionių, Prienų, Trakų, Šalčininkų rajonų, Vilniaus, Varėnos ir Alytaus rajonų, Birštono, Druskininkų ir Elektrėnų savivaldybių. Dauguma iš jų pakalbinti buvo puikios nuotaikos, džiaugėsi turintys progą „Auksalio kupke“ sudalyvauti, tarpusavyje pabendrauti, ir, žinoma, parduoti savo dirbinius.
Dzūkiškos mugės pradžioje visus jos dalyvius pasveikino, prekybininkams – geros prekybos, o pirkėjams – gražių pirkinių, smagios nuotaikos ir džiaugsmingų Šv. Velykų palinkėjo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius.
Dzūkiškai ir nuotaikingai visus pasveikinęs Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas Marius Galinis sakė, jog „priešvelykinė mugė Varėnon jau vyksta septintų rozų, yra tradicinė ir labai šauni“.
Nors šiųmetė mugė nedžiugino pavasarišku oru, kad saulė jau ir šypsojosi pavasarišku šypsniu, tačiau buvo gana žvarbu, tačiau buvo puiki galimybė Šv. Velykoms įsigyti dovanų pintų, skobtų, žiestų, megztų, nertų dzūkų meno meistrų dirbinių, verbų, margučių, paskanauti dzūkiškų skanėstų, pabendrauti su meistrais, pasiklausyti nuotaikingo koncerto.
Mugės dalyvius linksmino Matuizų kultūros centro folkloro ansamblis „Verbena“, vadovaujamas Daivos Kielienės, Valkininkų kultūros centro folkloro ansamblis „Santaka“, vadovaujamas Aldonos Japertienės, Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“, vadovaujamas Linos Būdienės, šaunūs muzikantai: Antanas Blėda, Pranas Ulbinas ir Alfredas Klimas bei nuotaikinga Kibyšių kultūros centro kaimo kapela „Senas sodžius“, vadovaujama Tautvydo Prieskienio.
Įvairiausiais gaminiais: žolelių arbatomis, sūriais, pyragais, verbomis, sausomis puokštėmis, žvakėmis, dailiais mezginiais, nėriniais, ir kitais akį traukiančiais rankdarbiais mugės lankytojus viliojo Vilkiautinio, Naujųjų Valkininkų, Matuizų bendruomenės. Įvairiausių grožybių buvo prigaminusi darni Varėnos socialinių paslaugų centro komanda. Valkininkų vaikų globos namų „Spengla“ vaikai su savo keramikos būrelio mokytoju Nerijumi Kavaliausku siūlė dailių padėkliukų iš stiklo, įvairiausių dirbinių iš keramikos. Svetingieji sodybos „Grikucis“ šeimininkai Laima ir Kostas Mačioniai turėjo grikinės babkos, grikinių miltų, žaismingų veltų šlepečių.
Mugės lankytojų dėmesį traukė įvairiausių dydžių ir spalvų verbos, kuriomis prekiavo Bronė Kazlauskienė iš Dargužių, dailiai surištas sausas puokštes ir verbas siūlė varėniškė tautodailininkė Eugenija Bakšienė. Jaunieji dailės studijos „Kadagys“ meistrai Domas ir Lukas Malašauskai prekiavo žaismingais savo drožiniais iš medžio.
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojai: amatų meistras, etnografiniame Musteikos kaime gyvenantis Romas Norkūnas su savo mokiniais bei marcinkoniškė Virginija Pugačiauskienė – pirkėjus viliojo senųjų dzūkiškų amatų demonstravimu, dailiomis verbomis, žvakėmis, pintais dirbiniais. Autentiškais kalvystės darbais mugės lankytojus žavėjo kalvis iš Andriūnų kaimo Stasys Truncė. Įvairiaspalvius keramikos dirbinius siūlė keramikas iš Beržupio Artūras Matonis bei Algimantas Kazlauskas iš Liškiavos.
Tautodailininkės Irena Žukauskienė ir Rita Zlatkutė buvo privėlusios dailių kiaušinių, kitų rankdarbių iš vilnos. Varėniškė Zoja Gavėnienė buvo primezgusi dailiausių riešinių ir šalikų. Pirkėjai neliko abejingi valkininkiečių Stasio Piluko ir Vytauto Čėsnio medžio dirbiniams. Rita Žemaitienė iš Puodžių Šv. Velykoms siūlė pirkti skanių pačios gamintų šakočių ir meduolių.
Mugę papuošė varėniškių Onutės ir Algirdo Guntulionių subtiliai nuveltos elegantiškos skraistės, šalikai, skrybėlaitės, žaismingos įvairiaspalvės šlepetės.
Jau bene trečius metus mugėje dalyvauja ir išskirtinio lankytojų dėmesio sulaukia Dieveniškių technologijos ir verslo mokyklos kolektyvas. Jų kiemelyje buvo galima pamatyti, kaip gimsta kalvystės darbai, paskanauti ant laužo virtos kvapnios arbatos, įsigyti įvairiausių dirbinių.
Varėniškė Rima Subačienė mugėje prekiavo daugybe nertų servetėlių. Valkininkietis Romualdas Dervinis turėjo pridrožęs įvairiausio dydžio šaukštų, samčių, mentelių. Senojo siūlų dažymo amato puoselėtoja Danutė Juškienė iš Lazdijų rajono prekiavo žolynais dažytais vilnoniais siūlais bei mezginiais. Iš Marcinkonių kilusi, o dabar Marijampolėje gyvenanti Angelė Česonienė atvežė dailių keramikos dirbinių, velykinių akcentų. Savo dirbinius siūlė ir daugelis kitų Dzūkijos meistrų.
Mugės pabaigoje buvo paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti geriausi mugės meistrai. Juos, atsižvelgdami į amato kūrybinio proceso pristatymą, autentiškumą, dzūkiškų tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą, išrinko ir įvertino šventės komisija: Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, Varėnos kultūros centro vyr. specialistė Vaida Naruševičiūtė, tradicinių amatų centrų asociacijos pirmininkė Lina Bukauskienė bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato Merkinės lankytojų centro vyriausioji specialistė Laimutė Saviščevienė, o apdovanojo Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. „Ačiū jums, kad mylite Varėnos kraštą ir puoselėjate gražias mūsų tradicijas, linkiu jums kūrybinės sėkmės“, – linkėjo direktorius A.Verbickas.
Pirmoji vieta skirta Varėnos socialinių paslaugų centrui. Antroji vieta atiteko veltinių dirbinių meistrui, varėniškiui Algirdui Guntulioniui. Trečioji vieta skirta Valkininkų vaikų globos namams „Spengla“. Diplomais apdovanoti: už autentiškumą, dzūkiškų tradicijų puoselėjimą ir išlaikymą –
Laimos ir Kosto Mačionių sodyba „Grikucis“, už amato kūrybinio proceso pristatymą ir demonstravimą – Vilkiautinio bendruomenė, už prekybos vietos apipavidalinimą – Matuizų bendruomenė, už amatininko kostiumo atitikimą amatui, tradicijoms – Danutė Juškienė.