A.Verygos teigimu, šiuo metu 125 pacientai gydomi stacionare, 10 jų yra reanimacijoje su deguonimi, 4 – reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliacijos įranga, 34 pacientai gydomi deguonimi.
Ministro teigimu, 253 gydymo įstaigų darbuotojai yra su COVID-19 susijusiame karantine. Tai – ne tik medikai, bet ir administracijos darbuotojai.
Greitaisiais testais prekiauti norinčiųjų dar nėra
Ar prekyboje atsiras greitųjų testų? Tais, kuriuos įsigijo valstybė, anot A.Verygos, prekiauti neplanuojama, o ar tai darys įmonės, jis sakė nežinantis.
„Kol kas tokių ženklų negirdėjau, kad kas būtų kreipęsis dėl tų testų patvirtinimo“, – kalbėjo jis.
A.Veryga sakė negirdėjęs skundų, kad Lietuvos įsigyti testai būtų nekokybiški.
Diskutuos apie karantino priemonių mažinimą
Ar ministras mato galimybę švelninti karantiną? Kol kas apie apribojimų mažinimą nekalbama, tačiau tam bus ruošiamasi.
„Mes turime ruoštis, kaip išeisime iš karantino situacijos ir turime galvoti, kokiomis aplinkybėmis gyventojai galėtų būti plačiau išleidžiami“, – sakė jis. Tačiau apie tai, anot jo, reikės kalbėti su infektologais.
Kai kuriuos verslus reikės po truputį atgaivinti, teigė jis.
Kokiam laikotarpiui prieš karantiną buvo sukaupta priemonių?
Ministras sakė, kad klausimas reliatyvus. Anot jo, jei staigus protrūkis, rezervo gali užtekti savaitei, dviem.
Ar yra brokuotų apsaugos priemonių iš Kinijos?
„Priemonės atiduotos tirti, šiandien turėtume gauti tam tikrą informaciją. Nebūtinai jos gali būti brokuotos, gali būti kitų niuansų. Jei bus neatitikimų, įstaigas informuosime“, – atsakė ministras.
A.Verygos teigimu, priemonės perkamos ne tik centralizuotai, įstaigos jas perkasi ir pačios.
Ministras ketvirtadienį pranešė, kad tyrimas dėl Kauno klinikinės ligoninės vadovo veiksmų kol kas nėra baigtas.
Anot ministro, vertinant šį atvejį bei kitus panašius, sutarta, kad į tai bus įtrauktos ir profesinės sąjungos.
„Tai neturi būti kažkokiu chaotišku reiškiniu, kai mes negalim identifikuot, ta informacija tikra, ar netikra“, – teigė jis.
Karščiavimo klinikai vietą turės rasti savivaldybė
Paklaustas, kaip vertina situaciją Klaipėdoje, kai nerandamos patalpos karščiavimo klinikai, ministras teigė, kad uostamiesčio situacija savotiškai unikali.
„Dalis įstaigų pavaldžios ministerijai, dalis – savivaldybei. Matome, kad iškyla sunkumų sprendžiant dėl to, kas vieną ar kitą darbą turi daryti“, – teigė jis.
A.Verygos teigimu, iki penktadienio turi būti parengtas planas, kaip viskas bus Klaipėdoje. Kalbėdamas apie karščiavimo klinikos steigimą, ministras įsitikinęs, kad lyderystės turi imtis savivaldybė.
Internete siūlomų vaistų ragina nepirkti
Ministro teigimu, patys gyventojai neturėtų ieškoti vaistų nuo koronaviruso – dabar patvirtintų vaistų nėra, o jei tokie atsiras, jie atsiras ne interneto skelbimuose.
„Gyventojai turėtų išlikti budrūs ir nepirkti tokių, kurie neva skirti viruso gydymui. Net jeigu ir būtų toks vaistas sukurtas, vaistas nėra maisto papildas ir pats žmogus negalėtų spręsti, kaip jį vartoti, ar jo reikia, ar jis tinkamas gydymui. Nepasiduokit galimiems sukčiavimo atvejams“, – kalbėjo ministras.
Kodėl neprašė Taivano paramos?
Konservatorius Audronius Ažubalis viešai pasipiktino, kad SAM buvo siūloma per Taivane gyvenančią Lietuvę kreiptis į Taivaną dėl priešvirusinių apsaugos priemonių. Anot Seimo nario, dėl to jis su keliais kolegomis kreipėsi į ministrą, į A.Verygą kreipėsi ir A.Ažubalio minėta moteris, tačiau jokio atsakymo negavo.
Pasak A.Ažubalio, Taivanas oficialiai paskelbė, kad aukoja pasaulio valstybėms 11 milijonų kaukių, tarp jų 7 milijonus Europos Sąjungos valstybėms, tarp kurių ir Lenkija su Čekija, bet Lietuva negaus, nes nesikreipė.
Apie tai ketvirtadienį paklaustas A.Veryga sakė, kad džiaugiamasi visais pasiūlymais – jie paprastai perduodami logistikos grupei.
„Jeigu sakoma, kad 7 mln. kaukių buvo skirta ES valstybėms, tai pabandykite įsivaizduoti, koks tai būtų kiekis tokiai masei gyventojų ir ar jis ką nors keičia (...) Lietuva pati pirko beveik 9 mln. kaukių vien tiktai sau ir manome, kad toks kiekis santykinai neilgam laikui – trims mėnesiams“, – sakė jis.
A.Veryga svarstė, kad 7 mln. kaukių visai ES nelabai ką pakeistų.
Praėjusią parą liko neištirti 2347 ėminiai
Vien per praėjusią parą, atlikus 2444 tyrimus, nustatyti 68 nauji susirgimai. Iš viso atlikti 15 635 tyrimai.
Daugiausia naujų koronaviruso atvejų nustatyta Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – 23 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų). Kauno klinikose – 16 (iš jų 12 – iš mobiliųjų punktų). Santaros klinikose – 3 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų).
Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje – 13 (iš jų 9 – iš mobiliųjų punktų). Šiaulių ligoninėje – 3 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų).
Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute – 8. „SK Impeks MDC“ – 2 (iš jų 2 – iš mobiliųjų punktų).
Praėjusią parą liko neištirti 2347 ėminiai (iš jų 1293 – iš mobiliųjų punktų).
Paklaustas, kodėl tiek mėginių neištirta, A.Veryga teigė, kad padidintas ėminių ėmimas, bet laboratorijos turi prisitaikyti. Jis pabrėžė, kad reagentų netrūksta.
Galimybė ištirti, anot ministro, priklauso nuo įrangos, nuo laborantų. Nacionalinėje laboratorijoje įranga, anot jo, baigiama diegti, tai yra nebaigta.
„Tikimės, kad tada atsilikimas bus išspręstas“, – sakė jis.