Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2011 07 16

Austrijos sprendimą galėjo lemti nenoras pyktis su Rusija, mano europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Austrijos sprendimą skubiai paleisti Sausio 13 -osios byloje įtariamą buvusį KGB pareigūną Michailą Golovatovą galėjo lemti nenoras pyktis su Rusija, šeštadienį pareiškė Europos Parlamento narė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Michailas Golovatovas
Michailas Golovatovas. / alphagroup.ru nuotr.

„Austrijos pusei, matyt, sunku paaiškinti, kad KGB pulkininką saugo nematoma, bet toli siekianti ranka iš Europos Sąjungos (ES) užribio, ir baimė susipykti su strateginiu partneriu energetikoje, nuo kurio priklauso Austrijos kaip rusiškų dujų paskirstymo centro Europos Sąjungoje ambicijos“, – pranešime spaudai sakė politikė.

Europarlamentarė stebėjosi, kad paprastai sprendimus dėl įtariamųjų perdavimo kitai ES šaliai narei Austrijos institucijos priima per daug ilgesnį laikotarpį – nuo 10 iki 40 dienų, tuo tarpu M.Golovatovas buvo sulaikytas vos parą.

„Austrijos neapgalvoto veiksmo pasekoje prarasta galimybė žymiai pasistūmėti į priekį šioje Lietuvos žmonėms ir Europos Sąjungos pamatinėms vertybėms ypač svarbioje byloje“, – teigia R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Šiais metais minint Sausio 13-osios įvykių 20-ąsias metines, žuvusiųjų artimiesiems, nukentėjusiesiems ir visiems Lietuvos nepriklausomybės rėmėjams buvo suduotas skaudus smūgis, netikėtas, nes Austrija ir Lietuva priklauso tai pačiai teisės viršenybės, solidarumo ir teisingumo principus deklaruojančiai Europos Sąjungai“, – sakė konservatorė.

Televizijos bokštą 1991 metais šturmavusiam „Alfa“ būriui vadovavęs M.Golovatovas buvo sulaikytas ketvirtadienį Austrijos sostinėje Vienoje pagal Lietuvos prokurorų išduotą Europos arešto orderį, bet nepraėjus nė parai buvo paleistas. Lietuvos generalinė prokuratūra tokį sprendimą įvertino kaip šiurkštų ES teisės pažeidimą, o Užsienio reikalų ministerija pareikalavo Austrijos paaiškinimo.

1991 metų sausio 13-ąją per sovietų kariškių veiksmus prie Televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, kurie gynė po Sovietų Sąjungos okupacijos atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos