2020 02 21 /2020 02 24

Automobilį nugvelbti taikosi durelėse įkišę monetą. Ar tikrai?

Šalin laužtuvus ir įsilaužimo įrankius. Jei tikėtume tuo, kas rašoma feisbuke, atrakinti automobilį be savininko žinios galima pasinaudojus paprasta moneta.
Automobilių vagis
Automobilių vagis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Ant automobilio durelių pamatėte monetą, nedelsdami imkitės veiksmų“, – skelbia tinklalapis itiketinifaktai.lt. Publikacija dalijamasi socialiniame tinkle, per parą feisbuke ji buvo parodyta per 36 tūkst. kartų. Identišku tekstu dalinosi ir bruto.lt.

15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė
15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė

Skelbiama, kad tarp nusikaltėlių plinta naujas vagystės būdas. Vagys už automobilio durelių rankenos esą užkiša monetą. Dėl to naudojant centrinį užraktą vienos durelės lieka atrakintos, o tai leidžia nuvaryti nepastabių automobilių savininkų transporto priemones.

Jungtinių Valstijų faktų tikrintojai Snopes.com apie įsilaužimams naudojamas monetas rašė dar 2016 m. Pranešimai apie „naują“ vagystės metodą socialiniuose tinkluose pradėti skleisti dar 2015 m.

JAV faktų tikrintojai pastebėjo, kad daugelyje naujesnio modelio automobilių nebenaudojamos užrakto sistemos, kuriose įmanoma užkišti monetą. O senesnių automobilių užraktus paveikti užkišus monetą – sudėtinga.

VIDEO: Ar įmanoma įsilaužti į automobilį, panaudojant tik monetą?

Tinklalapio kalbinti mechanikai pastebėjo, kad triuko su moneta sėkmė sunkiai įsivaizduojama automobiliuose, kuriuose naudojamas centrinis užraktas, o spynos nėra sugadintos ar aplaužytos. Snopes.com nepavyko aptikti nė vienos vagystės, kai automobiliai būtų pavogti naudojant būtent tokį metodą.

2016 m. spalį apie gandus dėl vagystėms naudojamų monetų rašė ir 15min žurnalistai. Bandyta pasinaudoti patarimu internete ir „įsilaužti į 2005–2007 m. pagamintus kolegų automobilius. Tačiau palikus monetą už automobilio durelių rankenėlės nepavyko atrakinti nė vienos transporto priemonės.

Vis dėlto geriausias būdas apsisaugoti – visada užrakinti automobilį, kad vėliau nereikėtų sukti galvos, ar kas nors į durelių mechanizmą neprikaišiojo valiutos.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų