Tačiau verslininkai, tokias kalbas pavadinę paistalais, atskleidė, jog planų statyti didžiulius statinius jie jau atsisakė.
Dėl unikalaus Ąžuolyno parko išsaugojimo kovojantys visuomenės aktyvistai „Ąžuolyno sporto ir sveikatingumo centro“ teritorijoje naujus pastatus planuojančius statyti verslininkus apkaltino piktybiniu ąžuolų naikinimu. Anot kovotojų, keli 99 metams verslininkų iš valstybės išsinuomotoje žemėje kerojantys ąžuolai trukdo suplanuotoms statyboms.
„Kažkodėl jų teritorijoje esantys ąžuolai yra nudžiūvę, o kitoje tvoros pusėje augantys medžiai - sveiki. Žinoma, norint tai įrodyti, reikia daryti sudėtingus ir daug kainuojančius tyrimus, - kalbėjo Kauno Ąžuolyno išsaugojimo komiteto bei miesto tarybos narys Rimantas Didžgalvis. – Mano žiniomis, bent vienas iš tų ąžuolų auga toje vietoje, kur suplanuotos statybos. Jeigu medis numiršta, jį galima nupjauti“.
„Tai genialus sprendimas, nes jeigu nėra ąžuolo – nėra ir problemos. Ar ąžuolai miršta patys, ar ne, nežinau, tačiau panaši istorija vyksta nebe pirmą kartą“, - dėstė Kauno Ąžuolyno išsaugojimo komiteto pirmininkas profesorius Saulius Kaušinis.
Minėtoje teritorijoje vietoj dalies ten esančių teniso kortų naujus pastatus su partneriais ketinantis statyti verslininkas Vilmantas Šimoniūtis tokias kalbas pavadino paistalais. Anot vyro, sporto ir sveikatingumo centro teritorijoje augantys ąžuolai suplanuotoms statyboms netrukdys.
„Pagal mūsų pateiktus priešprojektinius brėžinius, ąžuolai būsimiems statiniams netrukdo, nes jie stovi teritorijos pakraštyje. Jeigu bus nustatyta, kad jie kelia grėsmę aplinkai, juos teks nupjauti. Tačiau priešingu atveju jie stovės kaip stovėję, – tikino verslininkas. – O ar juos kas užbūrė, kad nudžiūtų, nekomentuosiu. Mano nuomone, tai yra paistalai“.
Kauno miesto tarybos nario R. Didžgalvio iniciatyva minėtais ąžuolais susidomėjo Žaliakalnio seniūnijos specialistai. Jų teigimu, merdėjančius ąžuolus veikiausiai teks nukirsti. „Du sveikatingumo centro teritorijoje esantys ąžuolai, kaip ir kiti du esantys parke, yra avarinės būklės. Jie gali kelti pavojų aplinkiniams. Speciali savivaldybės komisija artimiausiu metu spręs, ar juos reikia likviduoti“, - paaiškino Žaliakalnio seniūnijos vyriausiasis specialistas Justinas Gelažius.
Aplinkosaugininkas tikino jokių pėdsakų, rodančių, kad ąžuolus galėjo numarinti žmonės, jis neradęs. Tiesa, tai dar turės patvirtinti minėta komisija.
Prieš kurį laiką buvo pasklidę kalbos, jog visai greta S. Dariaus ir S. Girėno paminklo esančio sveikatingumo ir sporto centro teritorijoje ketinama statyti net devynių aukštų pastatą. Visuomenėje kilus nemažam ažiotažui, verslininkai prakalbo jau apie mažesnį, penkių aukštų pastatą. Pagal dabar galiojantį tos vietos detalųjį planą, ten galima statyti tik komercinės paskirties, neaukštesnius nei 10 m, statinius.
Verslininkai kreipėsi į savivaldybę, jog ši sudarytų sąlygas naujajam detaliajam planui, kuris leistų kitokios paskirties objektų statybas. Savivaldybei atsisakius tą padaryti, istorija persikėlė į teismą. Kauno apygardos administracinis teismas nutarė, jog savivaldybės veiksmai buvo neteisėti. Tuomet miesto valdžia pasamdė garsius šalies advokatus ir pirmosios instancijos teismo nutartį apskundė. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas antrąjį bylos posėdį ketina surengti jau rugsėjo mėnesio pradžioje. Tačiau anot verslininko V. Šimoniūčio, jo verdiktas didelės reikšmės neturės.
„Jei teismo sprendimas mums bus palankus, mes nerengsime naujojo detaliojo plano. Planuojame daryti tai, ką leidžia dabar galiojantis planas, t.y. plėsti sveikatingumo ir sporto centrą bei statyti naują SPA centrą. Viešbučio ir juo labiau daugiabučio namo statybų mes atsisakėme, – tikino vyras. – Šiuo atveju dabar vykstantis teisminis ginčas jokios prasmės nebeturi. Tai yra tik kai kurių savivaldybės darbuotojų laiko ir lėšų švaistymas“.