Tarp planų – ir visuomenės švietimas apie lygias teises bei galimybes gintis nuo diskriminacijos, ir susitikimai su įvairiomis bendruomenėmis norint išsiaiškinti, ar jų atstovai traktuojami kaip visi gyventojai.
Seimas ligšiolinę Žmogaus teisių centro (ŽTC) vadovę B.Sabatauskaitę lygių lygių galimybių kontroliere paskyrė kovo pabaigoje.
„Mūsų šalyje tokių profesionalų yra labai nedaug“, – teigė jos kandidatūrą į šias pareigas pateikusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
B.Sabatauskaitė yra tarptautinės teisės magistrė, Europos nediskriminavimo teisės ekspertų tinklo narė-ekspertė. ŽTC ji dirbo nuo 2010 metų, nuo 2013 metų jam vadovavo.
Teisininkė rengdavo tyrimus ir pozicijas, teikdavo pastabas teisės aktams dėl smurto artimoje aplinkoje ir smurto lyties pagrindu, neapykantos nusikaltimų, nediskriminavimo teisės, tarptautinių teisės aktų nuostatų perkėlimo ar teismų sprendimų įgyvendinimo.
Interviu portalui 15min ji papasakojo apie artimiausius darbus, kurias problemas laiko opiausiomis, kaip žmogui pačiam įvertinti, ar yra pagrindo kreiptis dėl diskriminacijos, ar pati yra patyrusi diskriminaciją ir ar karantino ribojimus galima laikyti žmogaus teisių pažeidimu.
Neturi vienodų galimybių
– Pareigas pradėjote eiti vos prieš keletą dienų, bet situaciją lygių galimybių srityje žinote. Kokia ji? Kurios problemos opiausios?
– Daugėja supratimo, žmonės vis daugiau kalba apie lygias galimybes. Tos kartais net ir piktos diskusijos tiesiog rodo, kad žmonės po truputį susipažįsta su tuo.
Tuo pačiu tai yra tam tikra reflekcija, kad daugybė grupių kai kuriais atvejais neturi vienodų galimybių.