Baidarėmis kiekvienais metais Ignalinos rajone plaukiojantis studentas Martynas Grašys „15min“ pasakojo, kad dauguma baidarininkų šiemet sugužėjo prie Aukštaitijos upių – Žeimenos, Lakajos, Kiaunos. Kartais pramogautojams šiose upėse kelis šimtus metrų tenka plaukti vorele vienam paskui kitą.
„Kiekvienais metais plaukdavau baidarėmis, tačiau šiemet upėse, ypač nuo Joninių švenčių, savaitgaliais irkluoja tiek daug baidarininkų, kad nusprendžiau šios pramogos atsisakyti“, – pasakojo M.Grašys.
Baidarių verslo atstovai teigė, kad nors nuomotojų bei tokių paslaugų tiekėjų kasmet daugėja, didelės konkurencijos jie nejaučia. Vasaros savaitgaliais darbo baidarių versle užtenka visiems.
„Užsakymai savaitgaliniams žygiams baidarėmis jau priimami rugpjūčio mėnesiui“, – pasakojo Dzūkijoje baidares nuomojantis įmonės „Upių labirintas“ savininkas Povilas Pelanis.
Lietus kartais priverčia atostogautojus atsisakyti žygių, tačiau tai nėra didelė problema, nes žygiai vis tiek labai populiarūs, – sėkmingu verslu džiaugėsi baidares nuomojančios įmonės „Upių labirintas“ savininkas P.Pelanis.
Baidarių verslo atstovai pasakojo, kad vasarą ši veikla keliasi prie didesnių šalies upių, nes seklesni maršrutai upėse karštuoju metų laiku nusenka.
„Persikėlėme į Dzūkiją, kur teka Verknė ar Merkys, nes kitos siauresnės ar ne tokios vandeningos upės nusekusios. Pavasarį ir rudenį, kai vandens lygis pakyla, siūlome žmonėms ir ne tokių įprastų maršrutų Musės, Širvintos upėmis ar Vilnele“, – pasakojo „Upių labirintas“ savininkas Povilas Pelanis.
Baidares nuomojančios „Fun4you“ vadovo Lauryno Salio teigimu, dėl nusekusio vandens plaukiantiems Vilniuje Vilnelės upe vasarą, už žygį tenka mokėti daugiau.
„Po kiekvieno plaukimo seklioje upėje baidarės būna stipriai apgadintos, todėl už įrangos amortizaciją imame apie 100 Lt mokestį“, – sakė L.Salys.
Neriasi iš kailio
Nors baidarių nuomą siūlančiųjų šalyje pridygo nemažai ir darbo užtenka visiems, tačiau verslininkai sukasi kaip išmanydami, norėdami prisivilioti daugiau klientų. Naują pramogą vilniečiams ir sostinės svečiams siūlo bendrovė „Vaiduokliai“, organizuojanti įvairias naktines keliones po Vilnių ir jo apylinkes.
Saulei besileidžiant, baidarininkų grupelė renkasi ties Vilnelės užtvanka Naujojoje Vilnioje. Su naktiniais žibintuvėliais ant galvų, irkluotojai pasileidžia į sutemose paskendusią upės tėkmę naktiniam žygiui. Po keleto valandų pilni įspūdžių keliauninkai išsilaipina Neries pakrantėje ties Mindaugo tiltu.
„Tikimės, kad ši pramoga taps populiari, nes Vilnele plaukti naktį iki šiol dar niekas nebandė“, – „15min“ sakė „Vaiduoklių“ projektų vadovė Rasa Ambrulevičiūtė.
Mokėti už tokią pramogą reikia nemažai – 150 Lt už dvivietę baidarę.
R.Ambrulevičiūtės teigimu, vasarą toks žygis Vilnele unikalus, nes dauguma baidarių nuomotojų keliasi į užmiestį ar prie populiariausių upių, kur susirenka didžiausi srautai baidarininkų. Nerimi ir kitomis aplink Vilnių tekančiomis upėmis plaukia tik pavienės grupelės žmonių, užsisakančios baidarių žygį pusdieniui ar vienai dienai.
„Jeigu „Vaiduoklių“ naktinis žygis Vilnele pritrauks žmonių, mes tikriausiai ir liksime Vilniuje, nes čia vasarą mažiausia konkurencija“, – sakė baidares naktiniam žygiui nuomojančios įmonės „Fun4you“ vadovas L.Salys.
Stabdo tik lietus
Anot pašnekovų, baidarininkų srautą šiemet pristabdo tik lietus.
„Šiemet lietus iš tiesų kartais priverčia atostogautojus atsisakyti žygių, tačiau tai nėra didelė problema, nes žygiai vis tiek labai populiarūs“, – džiaugėsi „Upių labirintas“ savininkas P.Pelanis.
„Praėjusi vasara buvo karštesnė, todėl ir poilsiautojų šiemet nėra daugiau nei pernai“, – sakė baidarių nuomos paslaugas teikiančio tinklalapio atostogauk.lt vadovas Danielius Vojarinas.
Šiemet pakilo ir baidarių nuomos kainos, tačiau jos vandens pramogų mėgėjų neatbaidė. Pernai dvivietę baidarę buvo galima išsinuomoti už 50 Lt ar net pigiau, šiemet kainos pakilo iki 70-100 Lt.
„Kylančios degalų kainos, transportavimo kaštai, didina ir visos paslaugos kainą“, – pripažino P. Pelanis.