Dalis kadenciją baigiančios tarybos narių šiuose savivaldos rinkimuose net nebedalyvavo, kiti nesulaukė pakankamo vilniečių balsų. Atėjus naujos kadencijos tarybai Vilniaus savivaldybėje neliks Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos, Mišrios ir Nepriklausomos frakcijų.
Politikai, net ir tie, kurie po rinkimų tvirtino dirbantys įprastu ritmu, susirinkę į tarybos posėdį atrodė išsiblaškę ir atitrūkę nuo įprastų miesto darbų. Vieni vaikščiojo ir bendravo su kolegomis tarybos salėje, kiti rado pašnekovų tarp atėjusių į posėdį interesantų.
Merui Raimundui Aleknai teko ne kartą priminti tarybos nariams, kad jie privalo grįžti į savo vietas ir balsuoti. Posėdžio pradžioje užsiregistravo 37 tarybos nariai, tačiau vėliau balsuojančių dėl atskirų klausimų buvo ir mažiau. Iš viso Vilniaus miesto taryboje yra 51 narys.
Tarp posėdžiaujančių nesimatė protesto akcijomis pagarsėjusio, į naująją sostinės tarybą nepatekusio „Fronto“ lyderio Algirdo Paleckio, šou pasaulio atstovo, rinkimuose nebedalyvavusio, Algio Ramanausko, tik epizodiškai posėdyje pasirodydavo ir Audrius Butkevičius. Posėdyje nedalyvavo ir Liberalų sąjūdžio frakcijos lyderis, susisiekimo viceministras Arūnas Štaras. Išrinkti ir į naująją tarybą buvo atsakingesni – dauguma jų posėdį dalyvavo.
Tačiau ir dalyvavę posėdyje tarybos nariai neatrodė itin susidomėję miesto reikalais. Matyt, tų, kurie į kitą tarybą nepateko, mintys jau sukasi apie būsimus darbus. Patekusiųjų galvos užimtos būsimos valdančiosios koalicijos būrimu, kadangi iki šiol dar neišryškėjo, kas ją formuos.
Tai greičiausia buvo viena priežasčių, kodėl taryba atmetė ne vieną, atrodytų, miestui svarbu projektą net jo nesvarsčiusi. Tarp tokių atsidūrė klausimai dėl naujų ekologiškų troleibusų ir autobusų pirkimo, į posėdžio darbotvarkę net nepateko ir klausimas dėl VšĮ „Modernaus meno centras“ ir Vilniaus savivaldybės memorandumo, kuris taptų pagrindu įkurti Modernaus meno muziejų.