„Šiai dienai, mūsų žiniomis, ta vieta, aikštelė, bus prie pat Lietuvos sienos, Astravo rajone, kitos dvi aikštelės yra rezervinės“, – po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi trečiadienį žurnalistams sakė E.Bagdonas.
Šią vietą kaimyninė valstybė iš daugelio kitų esą pasirinkusi dėl tinkamiausio grunto.
Diplomato teigimu, oficialūs sprendimai šioje kaimyninėje šalyje priimami tik prezidentui pasirašius dekretus.
„(Dėl elektrinės – BNS) jo dar nėra“, – pabrėžė ambasadorius.
Paklaustas, ar atominės elektrinės projektas, kaip yra pareiškęs premjeras Andrius Kubilius, galėtų būti spekuliacijos bandant vilkinti elektrinės statybą Lietuvoje, E.Bagdonas atsakė aptakiai.
„Jokiais būdais nesiginčysiu su premjeru“, – kalbėjo jis.
E.Bagdonas taip pat sakė neturintis žinių apie Baltarusijos planus eksportuoti elektrą.
„Kaip jie darys – čia jau jų vidinis reikalas“, – teigė E.Bagdonas.
Pasak ambasadoriaus, Lietuva savo iniciatyva daro žingsnius siekdama, kad elektrinės statyba vyktų skaidriai, kad būtų paisoma saugumo reikalavimų, kad projektą stebėtų tarptautinė bendruomenė. Kaip pavyzdį jis pateikė Europos Tarybos (ET) rezoliuciją, kuria Europos Komisija esą įpareigojama nuolat informuoti ET apie vykdomas elektrinės statybas Baltarusijoje.
Parinkta vieta Baltarusijos jėgainei yra Astravo rajono šiaurinėje dalyje prie greitkelio Vilnius–Polockas, tarp Gozos ir Michališkių kaimų. Atstumas nuo šios vietos iki Astravo – 18 kilometrų, iki Neries upės – 6 kilometrai, iki Lietuvos sienos – 20 kilometrų, iki Vilniaus – 53 kilometrų, iki Minsko – 134 kilometrai.
Pasak E.Bagdono, Baltarusija tikisi pirmąjį iš dviejų savo būsimos elektrinės reaktorių, pastatyti 2016 metais, antrąjį – 2018–aisiais.