Kaip pranešė universitetas, būsimasis rektorius bus samdomas 5 metų laikotarpiui siūlant jam patrauklų atlyginimą, atsižvelgiant į jo esamą atlyginimą ir turimą kvalifikaciją.
„Įmokos pensijų fondui, sveikatos draudimas, kandidato vaikų mokyklos bei apgyvendinimo mokesčių padengimas taip pat potencialiai gali būti įtraukti derantis dėl apmokėjimo sąlygų“, – teigiama pranešime.
EHUKomunikacijos ir rinkodaros vadovas Maksimas Milta 15min patikslino, kad „Mercuri Urval“ įmonės paslaugas apmoka Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūra.
Pasak universiteto atstovo, „Mercuri Urval“, turi didžiulę patirtį aukščiausio lygmens vadovų ir personalo paieškoje, todėl siekiant užtikrinti skaidrų, sklandų ir profesionalų konkursą Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūra pasirinko būtent šią įmonę.
„Kai 2014 metais vyko rektoriaus konkursas, paiešką vykdė Amerikos tarptautinio švietimo taryba“, – sakė jis.
Rektorius pasitraukė po skandalo
Neramumai EHU prasidėjo pavasarį paaiškėjus, kad Šiaurės ministrų taryba nusprendė nebeteikti paramos universitetui.
Nors tokį sprendimą Taryba mandagiai aiškino pasikeitusiais prioritetais, paaiškėjo, kad jį greičiausiai lėmė atlikto audito rezultatai. Jie parodė, jog iš donorų paramos gyvenantis universitetas pinigais taškėsi į kairę ir į dešinę.
Audito išvadose, be kita ko, buvo teigiama, kad buvęs mokslo įstaigos konsultantas, vėliau – rektorius Davidas Pollickas iš universiteto per keturis mėnesius – nuo pernai birželio iki rugsėjo gavo 104 tūkst. dolerių (92,2 tūkst. eurų). O jo alga būnant konsultantu siekė apie 14 tūkst. eurų per mėnesį.
Po 15min straipsnių apie tai buvo pranešta, jog D.Pollickas nebedirbs universitete. EHU atstovai tvirtino, kad su auditu tai nesusiję, o pats žingsnis planuotas. Universiteto vadovai tuomet kalbėjo apie ketinimus teisiškai užginčyti audito rezultatus.