Atsižvelgdama į LR Vyriausybės rekomendacijų ir nutarimų nuostatas dėl koronaviruso plitimo bei paskelbto karantino, „Carito“ organizacija ir toliau teikia pagalbą žmonėms, tačiau pagalbos teikimo pobūdis bei intensyvumas yra pakitę.
„Karantino laikotarpiu socialinės pagalbos poreikis išaugo – seniau maisto siuntų išvežiojimui užtekdavo 6 savanorių, o šiandien tam reikia bent 9 žmonių. Šiuo metu Vilniaus Arkivyskupijos „Carito“ savanorių skaičius siekia 25 žmones, iš kurių pusė rūpinasi maisto pristatymu į namus vienišiems seneliams, o kita dalis – vaikų dienos centrų šeimoms. Taip pat siekdami saugoti vieni kitus, karantino laikotarpiu suintensyvinome pagalbą nekontaktiniu būdu – stengiamės daugiau bendrauti telefonu ir kitomis komunikavimo priemonėmis“, – teigia Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ (VA „Carito“) atstovė Ernesta Karnilaitė.
Ji pažymi, kad kartu su išaugusiomis „Caritas“ organizacijos veiklos apimtimis, padidėjo ir privačių iniciatyvų indėlis, kuris padeda susidoroti su kylančiais iššūkiais.
„Karantino metu nemažai socialinės pagalbos stokojančių žmonių yra padidintos rizikos grupėje, tačiau stengiamės užtikrinti pagalbos tiekimą vienišiems seneliams: laikydamiesi saugumo reikalavimų, pristatome didesnius maisto kiekius du kartus per savaitę. Kiekvienam apsilankymui sudarome maršrutus, apimančius nuo dešimties iki aštuoniolikos vietų, į kurias reikia nuvykti. Dėl šios priežasties džiaugiamės sulaukdami pagalbos iš „Baltic Petroleum“, kurių neatlygintinai teikiami degalai iš tiesų palengvina kasdienį mūsų darbą“, – sako VA „Carito“ atstovė.
Svarbu užtikrinti pagalbą karantino metu
„Karantino laikotarpiu teikti pagalbą seneliams yra dar sudėtingiau, todėl visomis išgalėmis turime stengtis, kad kasdienis „Carito“ organizacijos savanorių darbas nenutrūktų. Šiuo visiems sunkiu periodu, sužinoję apie dabartinius „Carito“ iššūkius, nei kiek nesudvejojome ir nusprendėme padėti Vilniaus arkivyskupijos savanoriams, neatlygintinai pildami tiek degalų, kiek jiems reikia. Norime realiu savo indėliu prisidėti prie savanorystės, suprasdami, kokia ši parama yra svarbi kasdieniame savanorių darbe“, – teigia „Baltic Petroleum“ generalinis direktorius Edvinas Bachšijanas.
Degalinių tinklas jau kuris laikas prisideda prie „Carito“ organizacijos veiklos bei skatina prisidėti kitus – kiekvienoje degalinėje galima skirti auką organizacijai. Vis dėlto pasikeitusios aplinkybės paskatino pagalvoti ir apie kitokius paramos būdus.
„Su „Caritas“ organizacija bendradarbiaujame jau seniai. Šiuo metu norėdami prisidėti prie svarbaus „Caritas“ organizacijos darbo, nusprendėme net tik neatlygintinai tiekti degalus savanoriams, bet ir po ilgos dienos kviečiame juos pasistiprinti karštu maistu bei atsigerti kavos. Kol tęsis šis sunkus periodas, planuojame prisidėti degalais, tačiau suprasdami socialinės pagalbos visuomenėje poreikį, palaikysime bendradarbiavimą ir ateityje“, – sako E.Bachšijanas.
Ragina prisidėti ir kitus
„Džiaugiamės padidėjusia parama ir susidomėjimu „Caritas“ veikla, tačiau visuomet esame atviri ir ieškome papildomų bendradarbiavimo galimybių“, – teigia Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė E. Karnilaitė.
Taip pat ji primena, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie „Caritas“ organizacijos veiklos 5 Eur auka, skambindami arba rašydami trumpuoju telefono numeriu 1454.
Prisidėti ragina ir „Baltic Petroleum“ generalinis direktorius E. Bachšijan: „Šiandien kaip niekad svarbu būti solidariems ir paremti socialinę pagalbą teikiančias organizacijas finansiškai arba kitokiais būdais – bet kokia paramos išraiška yra reikšminga. Visų pirma, už darbą šiuo sudėtingu laikotarpiu norime padėkoti savo darbuotojams, kurie atsakingai laikosi visų saugumo reikalavimų. Taip pat esame dėkingi ir savo klientams, kurie tiek tiesiogiai skirdami aukas, tiek pildamiesi degalus pas mus, prisideda prie „Baltic Petroleum“ teikiamos paramos „Caritui“. Savo pavyzdžiu norime paskatinti kitus nedvejoti ir prisidėti, kad šiuo nelengvu laikotarpiu būtų užtikrinta visavertė pagalba labiausiai jos stokojantiems.“