Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, bataliono kovinio pasirengimo vertinimą pagal NATO procedūras atliko tarptautinės vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių atstovai, taip pat Danijos kariuomenės patarėjų ir mokymo grupės, keletą metų aktyviai dalyvaujančios Baltijos šalių sausumos pajėgų brigadų koviniame rengime, karininkai. Baltijos bataliono karių pasirengimą vertino ir NATO vadaviečių atstovai. Baltijos bataliono kovinio pasirengimo įvertinimas buvo vienas iš pratybų „Baltijos erelis 2009“ tikslų.
Pratybų metu vertintojai stebėjo, kaip batalionas planuoja, vykdo operacijas, užtikrina tinkamą aprūpinimą ir ryšius. Tarptautinės vertinimo grupės vadovas plk. ltn. D. Polekauskas sakė, kad pagal įvairius vertinimo parametrus bataliono pasirengimas buvo įvertintas puikiai.
NATO stebėtojų grupės vyresnysis plk. ltn. K. Šuchas sakė: „Mano užduoties šiose pratybose tikslas – stebėti, kaip yra atliekamas vertinimas, kaip dirba vertinimo komanda, stebėti, ar jų darbas atitinka tokio tipo vertinimo procedūras apibrėžiančius NATO dokumentus. Vertintojai darbą atliko labai gerai. Aš visiškai sutinku su kovinio įvertinimo išvadomis, kadangi pats buvau poligone, stebėjau bataliono veiksmus ir pritariu vertintojų teiginiams, jog batalionas pasirodė puikiai".
Pratybas stebėjęs būsimas NRF-14 sausumos pajėgų komponento vadas Danijos generolas majoras Agner Rokosas (Agner Rokos) sakė: „Man, kaip NRF 14 sausumos pajėgų komponento vadui, labai svarbu, kad Baltijos batalionas būtų gerai pasiruošęs, būtent todėl aš stebėjau šiuos mokymus. Turėjau galimybę apsilankyti mokymų lauke, susitikti su kariais, pamatyti tai, kas yra itin svarbu – karių sąveikumą. Labai svarbu, kad visų lygių padaliniai ir individualūs kariai dalyvautų operacinėje grandinėje ir suprastų savo vietą joje, suprastų aukštesniųjų padalinių planus ir užduotis. Stebėdamas pratybas pamačiau tarpusavio supratimą. Turiu padėkoti ir motorizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ už gerai suorganizuotas pratybas ir gerai surengtą bataliono mokymo procesą. Labai svarbu, kad „Geležinis Vilkas“ sudarė sąlygas batalionui rengtis kaip aukštesniosios vadavietės – brigados – daliai".
Birželio 2 –17 d. Adažių poligone Latvijoje vykstančios pratybos „Baltijos erelis 2009“ organizuotos trimis etapais. Pirmojo etapo metu bataliono padaliniai tobulino kolektyvinius įgūdžius, antrojo etapo – aktyviosios fazės – metu dalyvavo puolimo operacijoje, o birželio 14 d. prasidėsiančio trečiojo etapo metu vyks kovinio šaudymo pratybos.
Tai pirmos tokio masto tarptautinės pratybos, kurias ne Lietuvos teritorijoje organizuoja Motorizuotosios pėstininkų brigada (MPB) „Geležinis Vilkas“. Pratybų vadovas – MPB vadas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.
Pratybos „Baltijos erelis 2009" yra didžiausios šiais metais Baltijos šalyse vykstančios tarptautinės pratybos. Šiose pratybose dalyvauja daugiau nei 1100 karių, iš kurių apie 40 proc. sudaro Lietuvos kontingentas.
Baltijos batalionas buvo suformuotas 2007 m. bendru Baltijos valstybių susitarimu. Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariuomenės skyrė po pėstininkų kuopą, personalą Bataliono kovinės paramos elementams, taip pat kitus pajėgumus ir padalinius. Kiekviena šalis atsako už savo nacionalinio kontingento aprūpinimą logistine parama. Iš viso Baltijos šalių batalione - apie 800 karių, iš kurių daugiau nei 500 – Lietuvos kariai. Vadovaujančias pozicijas batalione užima Lietuvos kariai.
Baltijos batalionas pusės metų trukmės budėjimą keturioliktojoje NATO greitojo reagavimo pajėgų sausumos pajėgų komponento pamainoje pradės 2010 metų pradžioje.
NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties ir technologiškai pažangios Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.