Šių pratybų, kurias organizavo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), tikslas buvo patikrinti tarnybų, dalyvaujančių kovoje su naftos tarša techninį apsirūpinimą, ryšius, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolimesniam naftos teršalų plitimui, jų surinkimą, avarijos likvidavimo darbų koordinavimą, sąveikas tarp įstaigų. Tuo tikslu buvo numatytos šios pratybų priemonės: boninių užtvarų ir naftos surinkimo įrangos panaudojimas, laivų manevravimas su boninėmis užtvaromis, laivų tarpusavio bendradarbiavimas, teršalų priekrantėje lokalizavimas ir surinkimo įrangos panaudojimas, radijo ryšio patikimumo tarp laivų, JGKC ir Būtingės terminalo patikrinimas.
Pratybose dalyvavo KJP paieškos ir gelbėjimo, bei teršalų likvidavimo laivas „Šakiai“, Būtingės terminalą aptarnaujantys jūriniai vilkikai „Soll Tengiz“, bei „TAK-3“ su naftos surinkimo priemonėmis, Būtingės terminalo apsaugos darbuotojai su greitaeigiu kateriu ir Mažeikių Objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Mažeikių OPGV) 3-oji komanda.
Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, pagal kurį vilkiko „Soll Tengiz“ kapitonas informavo Butingės terminalo eksploatavimo baro pamainos viršininką, kad dėl prie Būtingės terminalo esančio plūduro plaukiojančios žarnos tariamo trūkimo į jūrą išsiliejo apie 3 tonos žaliavinės naftos. Butingės terminalo pamainos viršininkas apie susidariusią padėtį informavo JGKC budėtoją. Būtingės terminalo apsaugos darbuotojai iš Šventosios uosto išplaukę greitaeigiu kateriu atliko priekrantės zonos pirminę žvalgybą ir pradėjo vykdyti tariamos avarijos vietos apsaugą. Tuo tarpu JGKC, įvertinusi tariamos avarijos mąstą į pratybų vietą išsiuntė paieškos ir gelbėjimo, bei teršalų likvidavimo laivą „Šakiai“ ir atlikinėjo naftos dėmės dreifo prognozės skaičiavimus, kuriuos perdavė Būtingės terminalo dispečerinei.
Tariamos avarijos likvidavimo operaciją pradėjo vilkikai „Soll Tengiz“ ir „TAK-3“, kurie pastatė 250 m boninę užtvarą naftos plitimui sustabdyti. Vilkikas „Soll Tengiz“ pradėjo surinkinėti tariamai išsiliejusius teršalus. Atvykęs laivas „Šakiai“ perėmė vadovavimą teršalų likvidavimo operacijos veiksmams jūroje ir boninės užtvaros pagalba surinko likusius ant vandens paviršiaus teršalus jūroje.
Tačiau papildomai dar buvo gautas pranešimas, apie tariamai likusių teršalų dreifavimą link kranto, kuriuos likviduoti ėmėsi Mažeikių OPGV 3-oji komanda ir Būtingės terminalo apsaugos darbuotojai, kurie katerio pagalba pastatė priekrantės bonines užtvaras.
Tokios bendros LK Karinių jūrų pajėgų ir Būtingės naftos terminalo pratybos organizuojamos kasmet.
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kurio uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.