„Tikroji kariuomenės galia – ne ginklai ir technika, bet Jūs – gerai pasirengę, motyvuoti ir patriotiški kariai. Tikiu, kad daliai jūsų šis pabaigtas etapas taps nauja pradžia, nes šiandien jums atsiveria durys į tolesnę tarnybą ir karininko profesiją. Laukiame Jūsų – jaunų, atsakingų ir pilietiškų žmonių“, – į karininkus kreipdamasis kalbėjo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Lietuvos kariuomenės vadui atstovaujantis Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras pabrėžė, kad karininkas – tai ne tik garbinga profesija. Karininko laipsnis kartu yra įsipareigojimas ir atsakomybė visam gyvenimui. „Privalėsite visada būti pavyzdžiu kitiems. Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Valdemaro Rupšio ir Sausumos pajėgų vardu sveikinu Jus tapus karininkais, pasirinkus šį kelią. Linkiu visokeriopos sėkmės tolesnėje tarnyboje“, – pabrėžė brg. gen. R.Vaikšnoras.
JKVM absolventams krašto apsaugos ministras ir Sausumos pajėgų vadas suteikė jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnį ir išleido į atsargą, įteikė mokymų baigimo ženklus. Geriausi JKVM absolventai buvo apdovanoti simboliniais peiliais – durklais.
Ceremonijoje taip pat dalyvavo Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos vadas plk. Egidijus Karvelis, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vadas plk. ltn. Raimundas Blavieščiūnas, universitetų rektoriai, Lietuvos kariuomenės dalinių atstovai, JKVM absolventų artimieji ir draugai.
Po šešerių metų pertraukos Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai buvo atnaujinti, 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinius pajėgumus – rengti karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus.
JKVM – viena iš privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Į juos kviečiami 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai. Mokymai vyksta trejus metus savaitgaliais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje.
Baigę šiuos mokymus auštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį parengimą, moka veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti. Atsargos karininkai, baigę mokymus, turi galimybę tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir siekti karininko karjeros.
Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) iš viso mokosi 181, Klaipėdoje (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione) – 77, Kaune – 202 (Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje) ir 33 (Karo medicinos tarnyboje) aspirantai.