„88 milijonai litų nėra labai didelis skaičius kalbant apie valstybės biudžetą“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas Algirdas Butkevičius. Ar tai reiškia, kad Vyriausybės antikrizinis planas neveikia? „Galima daryti dvi prielaidas: visuomenė buvo gąsdinama ekonomikos krize, žmonės ėmė taupyti, mažiau išleisti. Kita vertus, sausį gaunamos pajamos formaliai yra gruodžio pajamos. Tai reiškia, kad prieš šventes žmonės vis tiek leido pinigus ir pirko, vartojimas buvo nemažas. Kita vertus, dabar jis sulėtėjęs, todėl vasario ir kovo rodikliai gali būti dar prastesni nei sausio“, – sakė pašnekovas. Žinoma, pasak A.Butkevičiaus, jeigu lygintume sausio pajamas su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, skaičiai nedžiugina.
„Daug įmonių atleido darbuotojus, būtent to Vyriausybė neplanavo“, – pridūrė A.Butkevičius. Tad vartojimas gali dar labiau kristi, drauge kris ir biudžeto pajamos.
Tuo tarpu ekonomikos ekspertas Romas Lazutka portalui 15min.lt teigė, jog 88 milijonai litų, palyginti su valstybės biudžetu, nėra didelė suma. „Tiek apsirikti buvo galima ir nebūtinai į mažesnę pusę. Nieko nuostabaus nebūtų, jei mokesčių būtų surinkta net daugiau nei planuota, – sakė R.Lazutka. – Vyriausybė turėjo tokią paklaidą numatyti. O metų pradžia visada būna sunki. Metų pabaigoje paprastai būna didysis pirkimas, daugiau išlaidų, tad ir mokesčių surenkama daugiau. Tuo tarpu sausį pasijunta atoslūgis. Todėl panikuoti kol kas nėra ko.“