„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 09 06

BNS apžvalga: ankstesni ministrai, sulaukę prezidentės kritikos

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas dėl „auksinių šaukštų“ skandalo turi trauktis iš posto. BNS primena ankstesnius atvejus, kai šios kadencijos Vyriausybės kabineto nariai sulaukė prezidentės kritikos.
Prezidentės kritikos sulaukę ministrai
Prezidentės kritikos sulaukę ministrai / 15min nuotr.

Rugpjūčio 29 dieną prezidentė pareiškė, kad žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės vakarienės su medžiokle istorija yra nepateisinama, ir „jei jau ministrai nesugeba suprasti savo elgsenos padarinių, tai galutinę atsakomybę, ir asmeninę, prisiima premjeras už visą Vyriausybę“. Ministrė pareigas eina iki šiol.

Kovo 3 dieną prezidentė nurodė, kad viešai paskelbti pokalbių įrašai dėl vadinamajam Vijūnėlės dvarui Druskininkuose palankaus sprendimo derinimo pasėjo dar didesnes abejones dėl aplinkos ministro Kęstučio Trečioko veiklos, ir paragino premjerą spręsti dėl jo galimybės toliau eiti pareigas. Ministras pareigas išsaugojo.

Sausio 29 dieną prezidentė pasakė nematanti galimybių tuometinei sveikatos apsaugos ministrei socialdemokratei Rimantei Šalaševičiūtei likti poste po to, kai ši pasisakė davusi medikams kyšį. Netrukus po to R.Šalaševičiūtė iš pareigų atsistatydino.

Pernai lapkričio 20 dieną prezidentė apgailėtina pavadinto situaciją, kai Vilniuje įtariamasis pagrobė policijos pareigūnų automatą ir pareiškė, kad atsakomybės neprisiimantis tuometinis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ne pirmą kartą demonstruoja žemą politinį lygį. S.Skvernelis po šio pareiškimo įteikė atsistatydinimo pareiškimą, tačiau premjero sprendimu liko eiti pareigas. S.Skvernelis iš pareigų pasitraukė vėliau, kai apsisprendė eiti į rinkimus su „valstiečiais žaliaisiais“.

Tų pačių metų gegužės 5 dieną patenkinusi švietimo ministro „darbiečio“ Dainiaus Pavalkio prašymą atsistatydinti, prezidentė išreiškė jam paramą, kritikuodama ministro pasitraukimo istoriją „kaip labai negražų politinį pavyzdį, kada ministras buvo verčiamas ir priverstas padėti pareiškimą įvairiais negražiais, netgi kriminaliniam pasauliui būdingais metodais, kada buvo ir šantažuojama dauguma, ir taip pat premjeras“.

D.Grybauskaitės kritikos teko ir ankstesniam sveikatos apsaugos ministrui, socialdemokratui Vyteniui Povilui Andriukaičiui. 2014 metų sausio 30 dieną Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninėje Vilniuje apsilankiusi prezidentė pareiškė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos aplaidumas jai kelia nuostabą. „Norėčiau pakviesti sveikatos ministrą, kuris labai daug žada, daug šneka, pradėti realiai dirbti“, – sakė ji. V.P.Andriukaitis ministro pareigas paliko tapęs eurokomisaru.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų