Koronaviruso situacija:
* Nustatyti 1043 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių. Ligoninėse gydomi 1237 COVID-19 pacientai, 128 iš jų – reanimacijoje. Naujų užsikrėtimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekia 573.
* Prezidentūra paragino greičiau sukurti visuotinę registravimosi koronaviruso skiepui sistemą. „Šiuo metu, kai iš esmės vakcinų trūkumo problema yra išspręsta – šį rytą turėsime apie 220 tūkst. nepanaudotų vakcinų (...), dabar pereiname į antrąją fazę – efektyvaus, greito skiepijimo fazę, kai visuotinė registravimo sistema ir jos sklandus veikimas yra kritiškai svarbūs“, – sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.
* Danija pranešė atverianti daugiau veiklų – į mokyklas grįš daugiau moksleivių, galės dirbti sporto klubai, o barai ir restoranai nebeprivalės taikyti rezervacijų. Daugeliui veiklų reikės pateikti imuniteto arba neigiamo testo rezultatą liudijantį pasą.
* Vokietija taip pat planuoja daugiau laisvių nuo COVID-19 pasiskiepijusiems žmonėms: jiems negaliotų komendanto valanda, nebūtų reikalaujama neigiamo testo rezultato lankantys įstaigose. Jei bus patvirtinta, ši tvarka gali įsigalioti jau savaitgalį.
* Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas nusprendė nuo liepos 1 dienos panaikinti visus valstijoje galiojusius apribojimus dėl koronaviruso, o savo sprendimą paaiškino vakcinų veiksmingumu ir prieinamumu.
* Indijos bendras COVID-19 atvejų skaičius antradienį perkopė 20 milijonų. Indijos sveikatos apsaugos sistema sunkiai dorojasi su ligonių antplūdžiu: gydymo įstaigose smarkiai stinga lovų, vaistų ir deguonies, o kai kurie pacientai sostinėje Naujajame Delyje ir kitur miršta prie pilnutėlių klinikų durų.
* Europos Sąjungos farmacijos priežiūros agentūra pradėjo vertinti Kinijos bendrovės „Sinovac“ vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumą ir saugumą.
* Turkija nuo gegužės 7-osios griežtina karantino sąlygas: nebebus galima pardavinėti prekių, neįtrauktų į pirmo būtinumo prekių sąrašą.
Prognozės – aukštyn. SEB bankas beveik trimis punktais iki 4,6 proc. pagerino Lietuvos ekonomikos augimo prognozę šiais metais. Pasak banko ekonomistų, į perspektyvas teigiamai leidžia žiūrėti tai, jog Lietuva yra viena iš vakcinavimo lyderių Europos Sąjungoje.
Ugdymo planai. Patvirtinti bendrieji ugdymo mokyklose planai, galiosiantys dvejus metus nuo ateinančio rugsėjo. Numatyta daliai vyresniųjų moksleivių didinti matematikos, fizinio ugdymo pamokų skaičių. Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo planuose įtvirtinta galimybė net ir ne karantino metu iki 30 proc. ugdymo laiko skirti mokymuisi nuotoliniu būdu.
Akcijų dalybos. Teismas prokurorų prašymu laikinai sustabdė valstybės kontroliuojamos „Ignitis grupės“ darbuotojų ir vadovų skatinimo opcionais programą, pagal kurią, priklausomai nuo grupės rezultatų, jos akcijų galėtų įsigyti vadovai bei valdybos nariai. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad prokurorai aiškinasi ir „Klaipėdos naftos“ akcijų skyrimą darbuotojams 2019 metais.
Gatesų skyrybos. Po 27 metus trukusios santuokos skiriasi „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas bei jo žmona Melinda Gates. Jie pareiškė tęsiantys bendrą darbą organizacijoje „Bill & Melinda Gates Foundation“, finansuojantį pasaulines sveikatos apsaugos, lyčių lygybės, švietimo ir kitus projektus.
Avarija Meksikoje. Per metropoliteno traukinio avariją įgriuvus geležinkelio estakadai Meksikoje žuvo mažiausiai 23 žmonės, tarp jų – nepilnamečiai, dar dešimtys buvo sužeisti.
Pabėgėlių atvykimas. Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas, sulaukęs kritikos dėl savo ankstesnio sprendimo palikti pirmtako nustatytus limitus priimamiems pabėgėliams, padidino juos nuo 15 iki 62,5 tūkstančių. J.Bidenas rinkimų kampanijos metu žadėjo, kad grįš prie labiau tradicinės JAV pabėgėlių politikos, tačiau atsitraukė nuo šios pozicijos, jo vyriausybei susidūrus su sunkumais tvarkantis su išaugusiu nelegaliai per Meksikos sieną į šalį atvykstančių ar prieglobsčio prašančių migrantų srautu.