2013 11 11

BNS žurnalistes leido persekioti teisėjas Gediminas Viederis, kuris „pasižymėjo“, paleisdamas Europolo sulaikytą nusikaltėlį

Vilniaus miesto apylinkės teismas pranešė pavardę teisėjo, prokurorams ir Specialiųjų tyrimų tarnybai leidusio persekioti žurnalistus dėl jų sąžiningai atliekamo darbo.
Teisėjas Gediminas Viederis
Teisėjas Gediminas Viederis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip rašoma teismo pranešime, „atliekant ikiteisminį tyrimą dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo, Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas Gediminas Viederis 2013 m. lapkričio 7 d. nutartimi patenkino Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro prašymą įpareigoti liudytoją atskleisti informacijos šaltinio paslaptį“.

Nutartis gali būti skundžiama aukštesnės instancijos teismui, taip pat pranešė teismas.

STT atsiprašinėjo ir tuo pat metu krėtė žurnalistės namus

Primename, kad teisėsauga tyrimo dėl galimo neteisėtos informacijos atskleidimo ėmėsi, kai BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

BFL/Butauto Barausko nuotr./Žydrūnas Bartkus
BFL/Butauto Barausko nuotr./Žydrūnas Bartkus

Naujienų agentūra BNS teisėsaugos priemones pavadino neproporcingomis, nes ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, atliko kratą jos namuose, apklausai iškvietė dar penkis BNS darbuotojus, paėmė kelis įmonės kompiuterius.

Be BNS darbuotojų, STT naktį apklausė Seimo darbuotoją. Vėliau į apklausas vyko Vyriausybės bei prezidentūros darbuotojai. Taip pat apklaustas ketvirtadienį prezidentūroje dėl interviu su valstybės vadove taręsis IQ apžvalgininkas politologas Tomas Janeliūnas bei delfi.lt politikos skyriaus redaktorė Loreta Laučiuvienė.

Pirmadienį STT vadovo pirmasis pavaduotojas Ž.Bartkus po susitikimo su prezidente atsiprašė žurnalistų, tačiau konkrečiai nepasakė už ką.

„Asmeniškai aš norėčiau atsiprašyti tų žurnalistų, kurie galbūt neteisingai buvo informuoti, arba mūsų atlikti veiksmai sukėlė va šitą reakciją. Norėčiau patikinti, kad kiekvienas veiksmas buvo teisiškai įvertintas ir atliktas griežtai laikantis įstatymų“, – dėstė Ž.Bartkus.

Nors STT atsiprašė, bet pirmadienį vėl krėtė BNS redaktorės Jūratės Damulytės namus.

Paleido įtariamąjį

Teismo nuotr./Gediminas Viederis
Teismo nuotr./Gediminas Viederis

Teisėjo G.Viederio pavardė šią vasarą buvo atsidūrusi skandalo centre. G.Viederis teismo salėje paleido per Europolo koordinuotą operaciją Vilniuje sulaikytą Givį Gordeladzę, kuris po to dingo.

G.Viederis, motyvuodamas, kad įtariamasis yra ligotas, turi registruotą verslą Lietuvoje, 65 metų G.Gordeladzei skyrė 30 tūkst. litų užstatą ir mėnesį namų arešto – namuose gruzinui nurodyta būti nuo 22 iki 6 valandos.

Po tokio sprendimo prokuratūra iš karto parašė skundą Vilniaus apygardos teismui, kuris panaikino teisėjo G.Viederio nutartį ir nurodė G.Gordeladzę suimti, tačiau įtariamasis jau buvo dingęs.

G.Gordeladzei dingus, G.Viederis buvo parašęs prašymą atleisti iš pareigų, tačiau vėliau šį prašymą atsiėmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų