„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 07 12

„BOD Group“ valdybos pirmininko Vidmanto Janulevičiaus byla subliuško

Tyrimas dėl ES paramos lėšų įsisavinimo baigtas įsitikinus, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta, antradienį pranešė Generalinė prokuratūra.
Antanas Zabulis ir Vidmantas Janulevičius
Antanas Zabulis ir Vidmantas Janulevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokuroras Gintaras Jasaitis nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas 2014 m. balandžio mėn. įtarus, kad atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovei įsisavinant gautą ES paramą galimai buvo padarytos finansinės nusikalstamos veikos.

Prokuroro G.Jasaičio nutarime nutraukti šį tyrimą, ir tuo pačiu panaikinti įtarimus dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, sukčiavimo ir dokumento suklastojimo dviem šios įmonės vadovams, nurodoma, kad tyrimas nutraukiamas, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Šių metų sausio pabaigoje Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras D.Baraniūnas, kuris vadovavo tyrimui nuo jo pradžios 2014 m. balandį, jau buvo priėmęs sprendimą šį tyrimą baigti. Vieno iš dviejų tyrime buvusių įtariamųjų atžvilgiu tyrimas šio prokuroro sprendimu buvo nutrauktas, o kitas įtariamasis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą teisėjo patvirtintu prokuroro nutarimu. Šį ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių tyrimų tarnybos pareigūnai.

Tačiau šių metų kovo mėnesį pradėtame kitame ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo buvo gauta duomenų apie tai, kad šio, jau baigto, ikiteisminio tyrimo eigą galimai buvo siekiama paveikti už kyšį.

15min primena, kad STT tyrė aplinkybes, kodėl šių metų vasarį buvo nutrauktas FNTT tyrimas dėl sukčiavimo stambiu mastu, kuriame įtarimai buvo pateikti, o vėliau panaikinti „BOD Group“ vadovui V.Janulevičiui.

Šis STT tyrimas yra vienas iš kelių epizodų platesnio ikiteisminio tyrimo, kuriame įtarimai pateikti buvusiam premjero visuomeniniam konsultantui Antanui Zabuliui ir „Lietuvos ryto“ vadovui Gedvydui Vainauskui.

„Turima duomenų, kad pasinaudojant G.Vainausko įtaka valstybės pareigūnams, už kyšį buvo siekiama nutraukti ikiteisminį tyrimą, vėliau minėtas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas“, – kovą yra sakęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis.

Kaltinimai prekyba poveikiu pagal Baudžiamojo kodekso 226 str. 3 dalį buvo pateikti ir tuometiniam premjero visuomeniniam patarėjui A.Zabuliui, kuris kaltinamas tuo, kad veikdamas kitų asmenų interesais pasiūlė ir susitarė duoti kyšį G.Vainauskui, kad šis pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi ir pažintimis paveiktų FNTT pareigūnus.

Abu kaltinamieji savo kaltę neigė.

„Nepadariau jokio nusikaltimo, su G.Vainausku esu kalbėjęs, dirbome ir su „BOD Group“, bet tai buvo darbiniai klausimai, kurie neturi nieko bendra su kriminaliniais nusikaltimais“, – BNS yra sakęs A.Zabulis.

Atnaujino, bet nieko nusikalstamo nerado

Paaiškėjus, kad ikiteisminio tyrimo eigą galimai buvo siekiama paveikti už kyšį, aukštesnysis prokuroras tuomet nedelsiant patikrino šio ikiteisminio tyrimo medžiagą ir priėmė sprendimą tyrimą atnaujinti.

Atnaujinus ikiteisminį tyrimą buvo siekiama įsitikinti, kad įtartų nusikalstamų veikų aplinkybės yra ištirtos išsamiai ir objektyviai, o galutiniams proceso sprendimams gauti visi būtini duomenys. Vadovauti šiam atnaujintam tyrimui buvo pavesta Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentui, atlikti – Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Susipažinęs su ankstesniame ikiteisminio tyrimo etape surinktais duomenimis ir duomenimis, kurie buvo gauti tyrimą atnaujinus, prokuroras G. Jasaitis nustatė, kad jie neįrodo, jog šios įmonės vadovų veiksmai bendrovei įsisavinant ES skirtą paramą būtų pažeidę kokius nors Baudžiamojo kodekso nuostatas, todėl šį tyrimą nutraukė.

VIDEO: Prokuroras Gintaras Jasaitis komentavo V.Janulevičiaus bylos nutraukimo motyvus

Klastojo įmonės balanso dokumentus

Kaip skelbta anksčiau, FNTT 2014 metais pradėjo tyrimą dėl 14 mln. eurų (45 mln. litų) ES paramos, kurios siekė „BOD group“, įsisavinimo.

2014 metais Visoriuose pradėjo veikti moderni „BOD Group“ saulės elementų, saulės modulių, DVD, CD gamykla.

Įtarta, kad ES paramos siekusios įmonės buvo pateikusios suklastotus dokumentus, tikrovės neatitinkančius įmonių balansų duomenis.

Asmuo („BOD Group“ įmonės „Baltic Solar Energy“ akcininkas ir direktoriaus pavaduotojas Vladas Sakalauskas), kuris pasirašė neva suklastotus įmonės balanso dokumentus, formaliai buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal brolio laidavimą.

Priėmus sprendimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą, proceso dalyvių statusas buvo toks, koks buvo iki panaikintų nutarimų priėmimo, pažymi BNS. Taigi ankstesnis prokuroro nutarimas dėl V.Sakalausko atsakomybės buvo taip pat panaikintas.

Atlikus atnaujintą tyrimą įtarimai panaikinti abiems „BOD group“ vadovams – ir V.Janulevičiui ir V.Sakalauskui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs