„Žmogui ekonomika ir visa politinė sistema reikalinga tiek, kiek tarnauja jo poreikiams. Žmogus pagrindinį santykį su valstybe formuoja per savo poreikių tenkinimą – tada jis ją mato, vertina, dėl jos kovoja, aukojasi ir panašiai. (...) Tikra demokratija prasideda ne prie rinkimų urnos, o darbo vietoje“, – Žinių radijo laidoje sakė B.Gruževskis.
Vilniaus universiteto dėstytojas Darius Kuolys nurodė, kad žmonių laisvę užtikrina ekonominė laisvė.
Ar ta socialinė diferenciacija, kuri yra viena didžiausia Europoje, nerodo, kad Lietuva neturi ekonominės laisvės atramos – viduriniojo sluoksnio, išgyventi sugebančių savarankiškų žmonių.
„Ar ta socialinė diferenciacija, kuri yra viena didžiausių Europoje, nerodo, kad Lietuva neturi ekonominės laisvės atramos – viduriniojo sluoksnio, išgyventi sugebančių savarankiškų žmonių. Tokių žmonių, kurie turėtų interesą ginti valstybę, nes ji užtikrina jų laisvę. Man atrodo, tas sluoksnis yra per silpnas“, – kalbėjo D.Kuolys.
Pasak jo, Lietuvos laisvė remiasi valdžios ir tautos susikalbėjimu: „Labai svarbu būtų įveikti dabar valdžios aroganciją, valdžios visažinystės sindromą ir skatinti, kurti padorų, civilizuotą dialogą tarp išrinktos valdžios ir piliečių. (...) Susikalbėjimas yra mūsų laisvės garantija. Jeigu nesukursime kolektyvinės išminties, kuria galėtume pasitikėti kaip tauta, tai mūsų tautinės bendruomenės laisvė bus labai abejotina“, – kalbėjo D.Kuolys.
B.Gruževskio teigimu, šalies laisvė remiasi ir didesniais valstybės tarnautojų atlyginimais: „Jeigu mums tikrai rūpi ateitis ir laisvė, turėtume iš pagrindų reformuoti darbo apmokėjimą valstybės tarnyboje.“