„Mes save matome ne tik kaip Botanikos sodą, bet ir kaip miesto rekreacijos zoną, patrauklų turizmo objektą. Tačiau iki šiol iš miesto valdžios jautėme šiokį tokį ignoravimą: planuodami miesto ir tarptautinius renginius jie dažniausiai mus, esančius Aleksote, pamiršdavo“, – apgailestavo VDU Kauno botanikos sodo direktorė.
Norėtų atnaujinti oranžeriją
Vakar susitikusi su Kauno meru Rimantu Mikaičiu prof. dr. V.Mildažienė neslėpė ir sodo problemų, kurias savivaldybė galėtų išspręsti be didelio vargo.
„Turime daug bėdų dėl melioracijos. Lankytojams tai nematoma, bet iš tiesų rimta problema. Projektų rengimą stabdo tai, jog sodas neturi lėšų topografinėms nuotraukoms. Miesto savivaldybė turi jas, todėl prašėme mero, kad suteiktų galimybę jas gauti pigiau nei tai kainuoja verslo subjektams, arba nemokamai“, – kalbėjo Botanikos sodo vadovė.
Sodo administracijos stalčiuose jau guli parengtas projektas, kuriame numatyta visiškai pakeisti dabartinę oranžeriją.
Sodo patrauklumą padidintų ir jame pastatyti nauji suoliukai, sportuojantiems lankytojams skirti takai, vaikų žaidimų aikštelės, o renginiai galėtų vykti lauko scenoje, apie kurią svajojama jau ne vienerius metus. Dar viena svajonė, kuriai nerandama lėšų, – sodo saloje įrengtas paviljonas.
„Kiek galime, tiek projektų įgyvendiname patys arba per projektus. Pavyzdžiui, šią vasarą bus pradėtas rengti Alternatyviosios energetikos paviljono įkūrimo projektas. Planuojama, kad Aplinkos ministerijos finansuojamo objekto statybos galėtų prasidėti 2012 metų vasarą. „Tai – unikalus objektas, kuriame visuomenė galės susipažinti su visais alternatyviais energetikos šaltiniais, naujausiais tyrimais“, – žadėjo prof. dr. V.Mildažienė.
Savo eilės laukia oranžerija. Sodo administracijos stalčiuose jau guli parengtas projektas, kuriame numatyta visiškai pakeisti dabartinę oranžeriją, atskiras augalų grupes išskirstant į „saleles“. Tačiau paskaičiuota, jog vienos sekcijos įrengimas kainuotų apie 80 tūkst. litų.
„Mums tai – didžiulė suma, o miestas ją pernai skyrė čiuožyklos, kuri per porą savaičių ištirpo, įrengimui“, – sakė sodo direktorė.
Pasiryžę bendradarbiauti
Kauno meras R.Mikaitis užtikrino, kad miestas ras galimybių bendradarbiauti įgyvendinant kai kuriuos sodo projektus.
Miesto valdžią ypač domina edukaciniai, šviečiamieji ir kultūros projektai. „Turime gerą pavyzdį – Kauno valstybinę filharmoniją, kurioje rengiami edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus moksleiviams. Tas pats galėtų vykti ir Botanikos sode“, – sakė meras.
Aptarti visas bendradarbiavimo galimybes ketinama liepą suplanuotame kitame susitikime. Jame dalyvaus įvairių savivaldybės skyrių vadovai. Jame žadama aptarti ir tai, kaip būtų galima reklamuoti Kauno botanikos sodą. „Pradžia būtų nuorodos į sodą, kurių dabar trūksta“, – sakė R.Mikaitis.