Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2008 09 03

Botanikos sode – jurginų jūra ir egzotiškų vaisių degustacija

Šiuo metu botanikos sode akys raibsta ne tik nuo įvairiaspalvių jurginų žiedų, lankytojus pasitinka ir nuo egzotiškų vaisių linkstančios šakos.
D.Matulevičiūtė sakė, kad jurginai – visai nelepios gėlės. Kaitrią dieną jų nereikia laistyti, nes jurginai turi sultingus šakniagumbius.
D.Matulevičiūtė sakė, kad jurginai – visai nelepios gėlės. Kaitrią dieną jų nereikia laistyti, nes jurginai turi sultingus šakniagumbius. / J.Petronio nuotr.

„Aš čia“, – viena ranka prisidengdama veidą nuo saulės, o kita modama iš bekraštės jurginų jūros su šypsena pasitiko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodo gėlininkė Donata Matulevičiūtė.

„Nors daugelis galvoja, kad jurginas yra rudens gėlė, tačiau šiais laikais yra išvesta daug naujų jų veislių, kurios pradeda žydėti birželio pabaigoje. Šie ilgai žydintys augalai suskirstyti net į 12 grupių. Be to, jurginai tikrai nežydi vien tik mėlynai“, – pasakojo bendradarbių „jurginų karaliene“ tituluojama D.Matulevičiūtė.

Daugiau kaip 20 metų gėles globojanti moteris pasakojo, kad rudenėjant tarp margaspalvių žiedynų laukuose prabėga visa darbo diena. „Prie jurginų darbo netrūksta: reikia skabyti stiebus, juos rišti, rudeniop iškasti, o pavasarį vėl susodinti. Dabar pagrindinis rūpestis – skabyti nužydėjusius žiedus“, – apie kasdienius darbus pasakojo D.Matulevičiūtė.

Moteris „15min“ skaitytojams negailėjo patarimų, kaip kuo ilgiau išlaikyti nuskintus jurginus vazoje. „Kai kurios rūšies jurginai nuskinti greitai nuvysta. Tačiau naujų veislių gėlės namuose gali žydėti ir savaitę. Svarbiausia jurginus skinti anksti ryte, kai žiedai dar rasoti, tuomet namuose jie ilgai džiugins savo žiedais“, – sakė „jurginų karalienė“.

Jurginus auginanti moteris „15min“ žurnalistei parodė ir eiliniams lankytojams nepasiekiamą rūsį, kuriame žiemoja jurginų šakniagumbiai. Tačiau einant link romantišką vyno rūsį, o ne šakniagumbių žiemos „rezidenciją“ primenančios patalpos, ranka pamojo VDU Kauno botanikos sodo oranžerijų vedėja Judita Varkulevičienė.

Ji pakvietė pasivaišinti pasakiško skonio egzotišku delikatesinės monsteros vaisiumi. „Mes sakome, kad šio vaisiaus skonis primena ananasą. Eime, jau prinoko figos, paragausime ir jų“, – svetingai ragino J.Varkulevičienė. VDU Kauno botanikos sode dar galima aptikti bananų, papajų, figų, feikojos ir kitų egzotiškų vaisių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos