„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 06 21

BTA: žmonės vis dar mano, kad vagys juos aplenks

Atsižvelgiant į pastarųjų penkių mėnesių duomenis apie nusikalstamas veikas padarytas Lietuvos Respublikoje ir apdrausto kilnojamo turto apimtis, draudimo bendrovė BTA konstatuoja, kad šalies gyventojai vis dar neįvertina turimo turto ir galimos jo netekimo rizikos. Remiantis Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, šiais metais nusikaltimų, susijusių su turto plėšimu įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, visoje Respublikoje padaryta 2423, tuo tarpu per visus praėjusius metus pagal tas pačias veikas – 2660 nusikaltimų.
Vagis
Vagis / Photos.com nuotr.

„Pateikti skaičiai yra tik oficiali statistika. Dalis nusikaltimų dėl nepasitikėjimo, nusikaltėlių keršto baimės ar viešumo vengimo taip ir lieka visai neužregistruoti, todėl šie duomenys tik iš dalies atspindi kriminogeninę situaciją šalyje“, – sakė Policijos departamento prie VRM komunikacijos specialistė Lina Nameikaitė.

BTA pastebi, kad net ir esant tokiam dideliam nusikaltimų turtui skaičiui, gyventojai vis dar vangiai rūpinasi savo turtu ir jį draudžia tik retas gyventojas. Pasak BTA ekspertės Dalios Strazdienės, per pastaruosius penkis metų mėnesius draudimo bendrovėje BTA turtą apsidraudė 40 proc. asmenų daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. 

„Šiandien visi draudikai siūlo kilnojamojo turto draudimą, tačiau gyventojai, neįvertindami galimos vagystės ar kitokios nelaimės rizikos savo turtui, draudžiasi vangiai. Vis dėlto, stebint pastarųjų metų tendencijas, kilnojamojo turto draudimas, ypač fizinių asmenų segmente, turėtų plėstis“, – sako BTA Turto draudimo vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė. 

Remiantis BTA duomenimis, šiemet daugiausia turtą apsidraudė Vilniaus (1866) ir Kauno (1675) apskričių gyventojai, tuo tarpu mažiausiai sukauptu turtu rūpinasi Alytaus (221) apskrities gyventojai. Kaip nurodo Policijos departamentas prie VRM, pagal vagysčių ir plėšimų įsibrovus į gyvenamąsias patalpas skaičių apskrityse, pirmauja Vilniaus ir Kauno apskritys – čia per penkis metų mėnesius tokių nusikaltimų užfiksuota atitinkamai 857 ir 497 atvejai, tačiau pagal registruotų nusikaltimų ir BTA apdrausto turto santykį pirmauja Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus ir Alytaus apskritys. 

„Įsilaužę į namus ar butus vagys nesirenka ir ima viską, ką gali greitai ir nepastebėtai išnešti: kompiuterius, papuošalus, grynuosius pinigus, telefonus. Tai klasika, tačiau esame kompensavę ir tokius nuostolius gyventojams, kai buvo pavogtas pirties kaminas ar išnešta visa pirties įranga bei apdaila. Labai dažnai tenka atlyginti gyventojų patirtą žalą ir už vagystės metu apgadintus langus ar duris“, – kalbėjo D.Strazdienė. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs