Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 09 10

Būrelių durys dar atviros

Prasidėjus naujiems mokslo metams ir pagaliau paaiškėjus pamokų tvarkaraščiams, jaunieji kauniečiai skuba rinktis, kokia užklasine veikla užsiims.
KDK šokių studijoje jau nuo rugsėjo pirmosios rinkosi šokių pasiilgusios merginos.
KDK šokių studijoje jau nuo rugsėjo pirmosios rinkosi šokių pasiilgusios merginos. / Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.
Temos: 2 Būreliai Vaikai

Tėvai dažnai pageidauja, kad jų vaikas ne tik būtų užimtas po pamokų, bet ir lavintų gebėjimus, o gal net siektų aukštų sportinių rezultatų ar kitaip pasižymėtų. Tiesa, kokį būrelį atžala galės pasirinkti, neretai priklauso ir nuo tėvų piniginės storio.

Ir maži, ir paūgėję vaikai laikinojoje sostinėje turi iš ko pasirinkti – čia tebeveikia ne pirmą dešimtmetį gyvuojančios papildomo ugdymo įstaigos, tačiau steigiasi ir naujos mokyklėlės, siūlančios lankyti kartais gana egzotiškai skambančius užsiėmimus.

Šių metų naujovė laikinojoje sostinėje – VšĮ „Solija“ organizuojami vaikų savęs ugdymo ir dvasinio pažinimo bei bedradarbiavimo ir lyderystės programos. „Mūsų tikslas – ugdyti asmenybes. Vaikų meninių ir kitų gabumų ugdymas – įprasta, o mes nutarėme vaikams skiepyti dvasinio ugdymo pagrindus. Mūsų įstaiga turi vaikų dienos centrą, kuriame dirbame su gatvės vaikais, rengiame dvasinio ugdymo programas. Šias programas išplėtėme ir dvasinį ugdymą pavertėme prieinamu visiems“, – apie naujovę pasakojo Všį „Solija“ direktorė ir psichologė Justina Gervytė.

Jaunos moters vadovaujamoje įstaigoje nuo spalio mėnesio bus suformuotos 2 grupės: ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų. Už vieną 2 akademinių valandų užsiėmimą (iš viso 1,5 val. – red.) teks mokėti 45 Lt, mokant iš karto už visą mėnesį – 140 Lt.

„Ikimokyklinio amžiaus vaikams dvasinio ugdymo ir savęs pažinimo programoje siūlysime dailės terapiją, darbą grupelėse, diskusijas, kūrybinius metodus, pasakų, žaidimų terapijas. Mes akcentuojame gilinimąsi į save, į jausmus. Paaugliams pritaikyta bendravimo ir lyderystės grupė. Čia jie sužinos, kas yra lyderis, kaip juo tapti, kaip dirbti ir organizuoti darbą komandoje“, – aiškino J.Gervytė.

Jaunieji kauniečiai turi galimybę įgyti net piloto licenziją. „Skraidyti mes mokome paauglius nuo 16 metų. Tiesa, jie turi pateikti rašytinį tėvų sutikimą ir medicininę pažymą – panašiai, kaip norint gauti vairuotojo pažymėjimą. Aviacijai reikia atsiduoti, todėl greičiausiai dėl to į mūsų pilotų mokyklą ateina mokytis pilotų vaikai“, – pasakojo „Liekio pilotų klubo Alfa“ įkūrėjas Dalius Liekis.

Pašnekovas nenorėjo atskleisti, kiek tiksliai jaunuolių tėvams kainuoja atžalų skraidymas padangėse. „Piloto licenzija kainuoja 10 kartų daugiau nei vairuotojo pažymėjimas. Mūsų mokykla per metus gali paruošti iki 20 „šviežių“ pilotų. Mokymui naudojami 3 visiškai nauji CT klasės lėktuvai. Jau seniai kirba mintis surasti rėmėjų, kuriems padedant pilotuoti lėktuvus galėtų ir gerai besimokantys, bet skurstančių šeimų vaikai ar internatų globotiniai“, – svajones atskleidė D.Liekis.

Kaune vienos iš populiariausių šį sezoną – šokių pamokos. „Į mūsų klubą grįžta beveik visos merginos, kurios lankė šokius prieš atostogas. Gera laikysena, gražios kūno formos, koordinacija, naujos pažintys – štai kas traukia mokytis šokių. Mes džiaugiamės, kad vaikai nesišlaisto gatvėmis“, – sakė Kauno dziudo klubo (KDK) šokių studijos vadovė Rasa Dekerytė.

Užsiėmimai jos šokių studijoje per mėnesį atsieina 80 litų. Jos vyro organizuojamos tarp berniukų labai populiarios dziudo treniruotės per mėnesį kainuoja 100 Lt 5-12 metų vaikams, vyresniems – 90 Lt.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo organizavimo poskyrio vyriausioji specialistė Vida Kučiauskienė pasakojo, kad vaikų po pamokinis užimtumas vykdomas ir visose bendrojo lavinimo mokyklose. Čia organizuojami būreliai, nepriklausomai nuo pasirinkto profilio, kainuoja vos 13 Lt per mėnesį. „Tėvų vaikai stebisi, kokią neformalaus ugdymo kokybę mes galime garantuoti už tokią mažą kainą. Tačiau, reikia pripažinti, kad dauguma žmonių dirbančių šį darbą, yra idealistai. Tai ypač galioja kalbant apie turistinę-kraštotyrinę veiklą - beveik visi tokių būrelių vadovai patys kažkada turistavo, baigė tam tikras institucijas, aukštąsias mokyklas ir dabar vadovauja kitiems“, – pasakojo V.Kučiauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas