Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2009 04 06

Bus mažinama ligos pašalpa ir apribota pensija nepriemokas dirbusiems pensininkams

Valdžia, gelbėdama „Sodros“ biudžetą, ketina nemokėti už pirmąsias tris ligos dienas ir sumažinti ligos pašalpą nuo 85 proc. iki 75 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio.
„Sodra“
„Sodra“ / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Vyriausybė pirmadienį turėtų pritarti, kad ligos pašalpą už ketvirtą ir penktą nedarbingumo dienas mokėtų darbdavys, o pašalpa iš „Sodros“ lėšų būtų mokama tik nuo šeštos nedarbingumo dienos, praneša Lietuvos radijas.

Šiuo metu už pirmąsias dvi ligos dienas moka darbdavys, o „Sodra“ moka nuo trečios dienos.

Prognozuojama, kad įstatymo pakeitimai, kurie turėtų įsigalioti nuo gegužės 1 dienos, per metus padės sutaupyti apie 180 mln. litų „Sodros“ lėšų, o per šių metų aštuonis mėnesius – 120 mln. litų.

Taip pat Vyriausybė ketina apriboti neišmokėtų senatvės ir invalidumo pensijų dirbusiems pensininkams mokėjimą. Vyriausybė pirmadienį turėtų pritarti atitinkamoms įstatymo pataisoms, kurioms dar turės pritarti Seimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nekeisti nepriemokų dirbusiems pensininkams mokėjimo grafiko, bet apriboti išmokamą sumą: jei nepriemokos suma viršija 100 litų, išmokama 50 proc. sumos, tačiau ne daugiau kaip 830 litų (vidutinis senatvės pensijos dydis), o likutį išmokant 2010 metų birželio mėnesį, nekeičiant grafiko.

Jeigu nepriemokos suma yra ne didesnė kaip 100 litų, siūloma ir toliau mokėti visą sumą.

Nemokėtas pensijas atgauna žmonės, kurie po pensijos paskyrimo 2001–2002 metais nuolat arba atskirais laikotarpiais dirbo ir gavo didesnę nei įstatyme nustatytą algą. Dėl to jiems buvo mokama ne visa paskirta senatvės ar invalidumo pensija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos