Iš 137 politikų, kurie ketvirtadienį planuoja duoti konstitucinę priesaiką, R.Žemaitaitis bus paskutinis – tai nulėmė paprasčiausias abėcėlinis sąrašas, kuriame būsimasis parlamentaras yra paskutinis.
G.Godos vadovaujamas Konstitucinis Teismas dar balandį pripažino, jog R.Žemaitaitis savo teiginiais apie žydus feisbuke sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, vis dėlto politikas užbėgo įvykiams už akių – pats atsisakė Seimo nario mandato, taip išvengdamas apkaltos minėtu pagrindu ir grėsmės 10-čiai metų būti eliminuotas iš nacionalinės politikos.
Tad dėl šių aplinkybių jis galėjo kandidatuoti tiek prezidento, tiek Seimo rinkimuose, o naujos priesaikos duoti jam taip pat niekas nekliudo.
Tai pripažino ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dėstytoja dr. Elena Masnevaitė.
„Visų pirma, ne G.Goda pripažino R.Žemaitaitį sulaužius priesaiką, o Konstitucinis Teismas in corpore. Antra, Konstitucinio Teismo pirmininkas turi pareigą priimti priesaiką, nes tai yra tautos atstovas, tauta jį nacionaliniuose rinkimuose išrinko, rinkimai nebuvo apskųsti, rezultatai nėra ginčijami ir tas myliu-nemyliu, patinka-nepatinka būtų ne laiku ir ne vietoje“, – paaiškino teisininkė.
Konservatorius Matas Maldeikis sako neplanuojantis ramiai klausyti į Seimą sugrįšiančio kolegos priesaikos ir atskleidė, kaip elgsis pats ir, jo žiniomis, kai kurie kiti būsimos opozicijos atstovai.
„Man keista – turime spragą ir jis ja naudojasi. Kai R.Žemaitaitis sakys priesaiką, tai bus nepagarba įstatymo viršenybei ir valstybei.