Būstą įsigijo iš varžytynių
Butą Vilniuje Andrius nusipirko daugiau nei prieš metus. Tai, kad jame gyvena senieji šeimininkai, jis žinojo, tačiau neįtarė, kad teks nueiti tokį ilgą kelią. Juolab, kad šeimoje nebuvo mažamečių vaikų. Atrodė suprantama: jei esi savininkas – turi ir tam tikras teises.
Bet ne viskas pasirodė taip paprasta. Bute gyvenę buvę šeimininkai išsikraustyti atsisakė, iš karto moteris teigė, kad laukia iš įkalinimo įstaigos grįžtančio savo sūnaus, atsirado ir kitų priežasčių, dėl ko negali atlaisvinti buto.
Kai Andrius suvokė, kad gražiuoju susitarti vargu ar pavyks, ėmėsi ieškoti teisininkų pagalbos. Paaiškėjo, kad tokios situacijos – gana sudėtingos, o tai, kad esi būsto savininkas, nėra esminis momentas. Negali per prievartą iškeldinti žmonių, kreiptis į policiją ar tiesiog pakeisti spynos. Tai – ne teisinės priemonės ir toks elgesys gali pridaryti bėdos tau pačiam.
„Klausiau ir visų pažįstamų, kas turėję panašios patirties, kaip jie elgėsi. Kurį laiką nebuvo jokio aiškumo“, – sakė Andrius.
Atsisakė priimti raginimą
Galiausiai vyras nutarė kreiptis į teismą, kartu su antstoliu užfiksavo faktą, kad bute gyvena buvę šeimininkai. Tada atsirado dar viena problema.