Visiems skirta vienoda – 50 minimalių gyvenimo lygių bauda, nors Generalinė prokuratūra siūlė gerokai didesnes ir skirtingas baudas.
Teismas paskelbė, kad parašų klastojimu buvo parodyta nepagarba valstybei ir laisviems rinkimams.
Generalinės prokuratūros prokuroro Aleksandro Kazakovo teigimu, kaltinamieji veikė kaip bendrininkų grupė. Tuo metu kaltinamieji tai neigė, sakydami, kad noras klastoti parašus kilo spontaniškai.
„Nusikaltimas nesunkus, bet jis daro žalą valstybės institucijų prestižui“, – sakė prokuroras A.Kazakovas. Jis mano, kad lengvinančių aplinkybių byloje nėra, nes kaltinamieji kaltę pripažino tik iš dalies.
Dainius Stelmokas, Justinas Daubara ir Ingrida Jočienė yra prisipažinę, kad 2009 metų balandžio 1-ąją Seimo Konstitucijos salėje klastojo parašus ir į parašų rinkimo lapus įrašė išgalvotus žmones. Tik buvęs A.Valinsko prezidento rinkimų štabo vadovas Vytas Karsokas kaltę neigė.
Parašai klastoti 2009-ųjų balandžio 1-ąją, kad tuometinis Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis A.Valinskas galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose. Paaiškėjus, kad trūksta 800 parašų, nuspręsta tuščias grafas užpildyti išgalvotais vardais ir pavardėmis, išgalvojant jų kitus anketinius duomenis bei asmens dokumentų serijas ir numerius. Bylos duomenimis, nustatyta, jog suklastoti 98 parašai.
A.Valinskas surinktus parašus įteikė VRK, bet netrukus atsiėmė savo kandidatūrą.