„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 10 22

Buvusio Klaipėdos policijos pastato likimas vėl neaiškus

Ketvirtadienį Susisiekimo ir Teisingumo ministerijose viešėjęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas grįžo ir su geromis, ir nekokiomis naujienomis. Aptarti Baltijos prospekto žiedinės rekonstrukcijos darbai, Pajūrio gatvės šviesoforų bei švyturio likimas. Tačiau vėl galvos skausmu tapo buvusio policijos pastato miesto centre likimas, nes teismo rūmams jie nebereikalingi.
Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.
Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas. / J.Andriejauskaitės nuotr.

Su Susisiekimo ministerijos atstovais meras aptarė Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcijos finansavimo perspektyvas. Šiuo metu laukiama sutarties su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašymo. Pagal šią sutartį Baltijos pr. rekonstrukcijai dar šiais metais turėtų būti numatyta 1,5 mln. eurų, tokia pačia suma ketinama prisidėti prie projekto įgyvendinimo ir ateinančiais metais.

Siekia sutarties su uostu

„Vienas pagrindinių vizito tikslų ministerijoje ir buvo sutarties pasirašymo su uostu aspektai bei operatyvumas, nes metai baigiasi, o sutarties dar neturime. Tačiau šiandien išgirdome patikinimą, kad uosto strateginis veiklos planas, kuriame ir numatomas finansinis prisidėjimas, iki kitos savaitės vidurio turėtų būti patvirtintas ministro parašu. Tai iš karto atvers galimybes miestui ir uostui pasirašyti sutartį su jau aptartomis proporcijomis“ – po susitikimo sakė meras, –

„Kalbėdami apie tai, kaip efektyviau ir greičiau užbaigti Baltijos pr. sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. estakados statybų etapą, tuo pat metu su ministerija žvelgiame ir į perspektyvą – Baltijos pr. ir Taikos pr. sankryžos sutvarkymą, kokį scenarijų rinktis šio projekto įgyvendinimui. Šiuo atveju su ministerija taip pat esame pasiruošę dalykinei diskusijai“, – teigia V. Grubliauskas.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Klaipėdos meras - Vytautas Grubliauskas
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Klaipėdos meras - Vytautas Grubliauskas

Anot mero, kalbant apie miesto ir uosto santykius, finansinis prisidėjimas prie miestui ir uostui reikalingų infrastruktūros objektų numatomas ir tolimesniame etape, 2023-2024 metais, tačiau su „tam tikra žvaigždute“. Pasak V. Grubliausko, tai priminimas, kad šiuo laiku jau turėtų spręstis ir uosto statuso keitimo klausimas – iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę.

„Šiame kontekste buvo džiugu girdėti pakankamai pozityvią poziciją dėl miesto galimybių dalyvauti uosto valdyme. Ministerija apie tai linkusi kalbėti dalykiškai ir ieškoti sprendimų“, – sakė V. Grubliauskas.

Nori įjungti šviesoforus

Susitikime taip pat akcentuota, kad būtina kuo greičiau pasiekti susitarimą su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir perimti bei įjungti šviesoforus Pajūrio gatvėje, kurie buvo įrengti rekonstrukcijos metu, tačiau kol kas nėra naudojami. Šviesoforų perėmimo klausimas stringa dėl Kelių direkcijos ir darbus atlikusio rangovo diskusijų dėl rekonstrukcijos metu panaudotos asfalto dangos.

„Susitikime nuotoliniu būdu dalyvavo ir Kelių direkcijos atstovai. Sutarta, kad ateinančią savaitę Kelių direkcija turėtų pateikti siūlymą dėl šviesoforų eksploatavimo. Nepaisant kiek truks Kelių direkcijos diskusija su rangovais, šviesoforai turi veikti. Tikiuosi, kad Kelių direkcija į situaciją pažvelgs lanksčiai ir šviesoforai galės būti įjungti pačiu artimiausiu metu“, – sako meras.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Klaipėdos švyturio panorama
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Klaipėdos švyturio panorama

Susisiekimo ministerijoje aptartos ir Klaipėdos švyturio, esančio Burių gatvėje, perspektyvos.

„Sutarėme su ministerija dėl bendros principinės pozicijos. Mūsų siekis – atverti švyturį visuomenei, bet nestrigti šiame etape dėl būsimo turto savininko ar kitų eksploatacinių dalykų. Šiuo metu Susisiekimo ministerija ieško priemonių, kaip būtų galima užtikrinti reikiamą saugumą, kad švyturys galėtų būti atvertas. Matant priemones būtų galima apsispręsti dėl idėjos įgyvendinimo. Tikiu, kad rasime sprendimą“, – sako meras.

Galvosūkis dėl istorinio pastato

Susitikime su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska meras akcentavo būtinybę kuo greičiau išspręsti pastato Jūros g. 1 panaudojimo klausimą. Pastatas, kuriame iki 2015 m. veikė Vyriausiasis policijos komisariatas, nebuvo perduotas miestui, statinį planuota pritaikyti teismų veiklai.

„Išaiškėjo, kad Jūros g. 1 esančio pastato klausimas grįžta į pradinį tašką. Vyriausybėje priimtas sprendimas, kad Teisingumo ministerijai šis pastatas netinkamas, tad statinys grįžta Turto banko dispozicijon, nors realiai per visą tą laiką niekur iš ten ir nebuvo iškeliavęs. Tačiau šiandien vėl kyla klausimas, ką daryti su šiuo turtu. Manau, vėl bus reikalinga operatyviai grįžti į diskusijos lauką tiek su menininkų bendruomene, tiek su politikais ir pasitikrinti, kokios mūsų ambicijos šiandien. Jei mes ambicijų nepareikšime, šis pastatas vėl bus teikiamas aukcionui ir lauks savojo pirkėjo“, – sako meras.

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.
J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.

Teisingumo ministerija šiuo metu teismo rūmus jau planuoja sklype Kauno gatvėje, greta dabartinio Vyriausiojo policijos komisariato. Čia numatomos naujos statybos. Anot mero, viena vertus, džiugina, jog bus įgyvendinamas projektas, tačiau susitikime akcentuota, kad miestui labai svarbu, jog kartu būtų išspręstas ir infrastruktūros klausimas – daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės statyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“