Sulaukęs signalo apie tai, kad Misionierių ansamblio komplekse mėtosi nemažai pilnų vaistų pakuočių, 15min fotografas apsilankė viename jo pastatų – buvusiame garaže.
Jame iš tiesų rasta nemažai besimėtančių vaistų pakuočių. Tarp jų – ir receptiniai vaistai bei daugiau nei prieš dešimtmetį iš prekybos išimti medikamentai.
Pavyzdžiui, „Ceclor“, kaip skelbiama internete, yra antibiotikai bakterinių infekcijų gydymui.
Preparatas „L-Thyroxin“ vartojamas pakeičiamajam gydymui skydliaukės hormonu. Po 50 metų buvimo rinkoje iš prekybos Europos Sąjungos šalyse 2016 metais išimtas „Locabiotal“ ir panašiai.
Buvo tapusi landyne
Nors į minėtą ansamblio pastatą patekti nebuvo sudėtinga, garažas nebuvo užrakintas, vis dėlto šiomis dienomis jis buvo apjuostas apsaugine juosta, draudžiančia pašaliniams užeiti.
2011 metais 15min rašė, kad buvusi Misionierių ligoninė, įsikūrusi Subačiaus gatvėje, per kelerius metus tapo landyne.
Tąsyk skelbta, kad vagys iš ligoninės išnešė viską, ką buvo galima parduoti – laiptinėse nebėra net turėklų, palatose – radiatorių, nupjauti visi elektros laidai. Liko tik apdegusios sienos, pilni vaistų rūsiai ir išvietėmis dvokiantys ten apsigyvenusiųjų kambariai.
Sutvarkyti turi savininkas
Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Kolkaitė sakė, kad statinių savininkas, šiuo atveju – Vilniaus arkivyskupija, savo sklype pavojingas atliekas privalo susitvarkyti pati.
„Savininkui reikėtų kreiptis į licenciją tvarkyti pavojingas atliekas turinčią įmonę, kuri tokias atliekas iškart utilizuos“, – nurodė Vilniaus miesto savivaldybės atstovė.
Apie įsilaužimą pranešė teisėsaugai
Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius sakė, kad šiuo metu Misionierių ansamblio pastatai yra aptverti, saugomi, veikia signalizacija.
Anot jo, visos langų ir durų angos, per kurias galėtų patekti žmonės į statinius, yra užsandarintos.
„Deja, atsiranda piktavalių, norinčių „pasisvečiuoti“ neveikiančiame objekte. Dėl neseniai vykusio įsilaužimo buvo pranešta policijai. Jeigu turite žinių apie jūsų minimą įsilaužimą ir neteisėtą apsilankymą Misionierių vienuolyno pastatuose, prašome apie tai pranešti Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnybai bei teisėsaugai“, – atsakydamas į klausimus teigė M.Juozapavičius.
Deja, atsiranda piktavalių, norinčių „pasisvečiuoti“ neveikiančiame objekte. Dėl neseniai vykusio įsilaužimo buvo pranešta policijai.
Vilniaus arkivyskupijos ekonomas nurodė, kad nuo XX a. šešto dešimtmečio iki 2004 metų Misionierių vienuolyno pastatuose veikė ligoninė, kuri išsikraustydamas nepasirūpino visiškai išsivežti atliekų.
„Daugelis Vilniaus bažnyčių ir jų kompleksų ilgą laiką buvo naudojami ne religinėms reikmėms, taigi grąžinus turtą Bažnyčiai, viena iš užduočių buvo ir yra apsaugoti pastatus nuo tolesnio niokojimo ir juos įveiklinti“, – komentavo M.Juozapavičius.
Valymo darbai – prieš restauraciją
Vilniaus arkivyskupija Misionierių ansamblyje ketina įrengti piligrimų namus, atvirus visiems Vilniaus svečiams, kuriuose laikiną pastogę ras ir didesnės piligrimų grupės, atvykstančios į Vilnių – Gailestingumo miestą.
Pasak M.Juozapavičiaus, bažnyčios erdvę taip pat planuojama atverti visuomenei – pritaikant sielovadiniams ir kultūriniams renginiams.
„Šiuo metu vyksta piligrimų namų projektavimo darbai. Prieš pradedant restauracijos darbus bus vykdomi valymo darbai ir identifikavus, kokios atliekos ten yra, jos bus utilizuojamos, vadovaujantis įstatymais ir kitais teisės aktais“, – tikino Vilniaus arkivyskupijos ekonomas.
Prieš pradedant restauracijos darbus bus vykdomi valymo darbai ir identifikavus, kokios atliekos ten yra, jos bus utilizuojamos, vadovaujantis įstatymais ir kitais teisės aktais.