2017 08 05

Buvusių politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje reikalauta skirti daugiau dėmesio istorinės atminties išsaugojimui

Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyviai nori, kad valdžia juos remtų finansiškai ir Lietuvoje būtų daugiau skiriama dėmesio istorinės atminties išsaugojimo, laisvės kovų klausimams ir tam skirtų projektų.
Gvidas Rutkauskas
Gvidas Rutkauskas / Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr.

Todėl šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje, surengtame 27-ajame sąskrydyje buvo priimtas atitinkamas pareiškimas.

„Norime, kad mums leistų dalyvauti istorinės atminties išsaugojimą puoselėjančiuose, tremtinių socialinius reikalus gerinančiuose projektuose, o dabar jų nėra, niekas nebeskelbia, nes sakoma, kad tai nebeaktualu, o į kitus neįsikomponuojame savo darbais“, – BNS sakė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas.

Pasak jo, anksčiau sąjungos finansavimas siekdavo 15-20 tūkst. eurų, kurie būdavo skiriami įvairiems projektams. Jį atgauti ir tikimasi.

Sąskrydyje taip pat priimtos trys rezoliucijos: dėl Lukiškių aikštės memorialo, politinės padėties ir tremtinių socialinių garantijų.

G.Rutkausko teigimu, jeigu iki kitų metų kovo mėnesio, kada vyks Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, kuri kitais metais minės veiklos 30 -metį, ataskaitinis susirinkimas, į tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyviai prašymus nebus atsižvelgta, šie klausimai vėl bus keliami ir tiesiogiai kreipiamasi į Vyriausybę, Socialinės apsaugos ir darbo, Kultūros ministerijas.

„Lukiškių aikštėje labai norėtume matyti paminklą su Vyčiu (...). Kalbant apie politinę padėtį pirmiausia emigracija neramina, taip pat šmeižtas – apie mus, tremtinius, politinius kalinius ir partizanus, įvairūs asmenys nelabai gerai šneka, mums tai tikrai nepriimtina ir nemalonu, mes nenorėtume būti juodinami, mes tikrai kovojome ir, manau, kad laimėjome kovą už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“, – BNS dar sąskrydžio išvakarėse teigė G.Rutkauskas.

Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, taip pat tūkstančiai žuvo lageriuose. G.Rutkausko skaičiavimais, dabar Lietuvoje gyvena apie 45 tūkst. tremtinio dalią patyrusių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis