Apsilankę žaliojoje informacinės kampanijos „Namų švara ≠ gamtos švara“ palapinėje, visi norintieji galėjo patys išbandyti alternatyvias švaros priemones bei išmokti atskirti kenksmingiausius elementus buitinės chemijos priemonių etiketėse.
Palapinėje su kauniečiais bendravusios chemikės pasakojo, jog šiandien pasaulyje naudojama apie 70 tūkst. sintetinių cheminių medžiagų, tačiau iš visų jų nuodugniai ištirta vos daugiau nei 600. Būtent dėl šios priežasties parduotuvėje renkantis buitinės chemijos produktus svarbu atkreipti dėmesį į gaminių etiketes.
Reikėtų vengti tų gaminių, kurių sudėtyje yra chloro pagrindo balinimo priemonių, fenolių ir halogeninių fenolių, paradichlorbenzeno, fosfatų ir fosfonatų. Be to, didesnis sudedamųjų dalių skaičius reiškia, kad tokioje priemonėje greičiausiai yra medžiagų, kurios yra žalingos gamtai ir žmonėms.
Buitinės chemijos gaminiuose esantys fluorinti cheminiai junginiai, fosfatai, natrio hipochloritas (chloras), amoniako junginiai ir kvapiosios medžiagos, per kanalizacijos tinklus patekusios į Lietuvos upes, ežerus ir Baltijos jūrą, sukelia neigiamus aplinkos pokyčius. Ten atsidūrusios, kai kurios toksinės medžiagos, nesuskilusios iki gamtai nepavojingų medžiagų, per mitybos grandinę gali patekti ir į žmogaus organizmą.